Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek fel egyedül a...

Hogy készüljek fel egyedül a középfokú angol nyelvvizsgára? (sosem tanultam még angolul)

Figyelt kérdés

Nincs pénzem nyelvtanfolyamra vagy nyelvtanárra, de viszonylag sok időm van tanulni (kb 10 hónap múlva szeretnék nyelvvizsgázni, és napi 2-3 órát tudnék angolozni).


Sok otthoni nyelvtanuló könyvcsomagról hallottam eddig (Relaxa, Gaál Ottó-féle kreatív nyelvtanulás, ELO, Assimil, Villám angol). Vannak valakinek tapasztalatai ezekről?


Milyen könyveket tudnátok még ajánlani a szókincs és a nyelvtan fejlesztésére?


Köszönöm mindenkinek!



2015. jún. 3. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Már eltelt két hét, húzzál bele... :)

Én nem vagyok nyelvtanár, bár sok nyelvtanárt tudnék megkérdezni a rokonságomban. :)

Pont ezeket a felsoroltakat nem ismerem, de szerintem a nyelvtanulás fáradságos munka, amit semmilyen csodamódszer nem vált ki. Ezért hát szerintem bármelyik magyar kiadású nyelvkönyv jó, valamint kéne magyarul írt angol nyelvtankönyv is.

10 hónap, az kemény, mert éppen akár elég is lenne rá, kivéve az átforgatást, bevésődést. Már persze az is kérdés, mit értesz 2-3 óra angolozás alatt, mert gyakorlással együtt szerintem, bocs, az kevés lesz.

Már előre meg kéne határoznod, hogy melyik nyelvvizsgát teszed le, mert célzottan kell rá készülni, nem egyformák. Ebben sem tudok tanácsot adni, mert annyi van, hogy egy ember nem is ismeri behatóan mindegyiket.

Amikor már kissé odébb vagy, mint a sosem tanultam még angolt, akkor össze kell írnod a nyelvvizsgán divatos témaköröket, és a szókincset ezen irányokba bővíteni.

2015. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem lehetetlen segítség nélkül felkészülni. Kell valaki aki elmagyarázza a nyelvtant, segít a kiejtésben és tudja hogy mit kell tudnod 1 nyelvvizsgára. Egyedül tanulgathatsz 1 nyelvet, de ha vizsgázni akarsz akkor kell segítség mindenképppen.
2016. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
a szóbeli nyelvvizsgára nem tudsz felkészülni egyedül. mert a beszélgetést gyakorolni kell valakivel.
2016. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!