Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érhetem el a felsőfokot?

Hogyan érhetem el a felsőfokot?

Figyelt kérdés
Pár éve szereztem középfokú nyelvvizsgát angolból, utána nem nagyon használtam a nyelvet. Most szeretnék felfejlődni felsőfokra, de nehéz. Járok tanárhoz is, sajnos kevés időm van tanulni pluszban. Mit tehetnék? Úgy érzem, nem fejlődöm.

2015. jún. 6. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kevés időd van tanulni, akkor hogyan is fejlődhetnél?!
2015. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Kommunikálj rengeteget!

2. Fejleszd a szókincsed!

3. Fontos a nyelvtan is, de szerintem a középfokú vizsga nyelvtanával is teljesíthető a C1-es szint.

2015. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs plusz idod, amiket amugy is csinalnal, kosd ossze az angollal!


Ha olvasnal egy konyvet, szerezd meg, es olvasd angolul, ha neznel egy filmet, azt is!

Keress magadnak olyan videokat/csatornakat youtube-on, ahol alig van kepi tartalom (kitesznek egy kepet+podcast), es azt is hallgathatod a hatterben. Konkret csatornat nem irok, mert biztos mas erdekel, de fogsz talalni a sajat izlesednek megfelelot. Nezhetsz/hallgathatsz hirmusorokat is, legalabb kepben leszel aktualis temakkal, ha elojon pl. szobelin.

Azt is szoktam csinalni, hogy pl. jatek kozben beteszek valami hasonlot hatternek, es ha netan valahol nem figyelnek (mert epp lonek ram), akkor meccs utan visszatekerem oda, ahol elveszitettem a fonalat. Vagy utazas kozben az mp3-ba kimentett musort hallgatom telefonrol. Angol e-book szinten jo. Ezeket mind lehet hatterben/holt idoben olvasni/hallgatni/nezni.

2015. jún. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!