Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van még olyan elvetemült...

Van még olyan elvetemült ember rajtam kívül, aki C2-es Cambridge nyelvvizsgára (proficiency- CPE) készül?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen célból? Hogyan készültök? Mikor mennétek?

Az olyanok válasza is érdekel, akik már letették:)



2015. jún. 10. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Én most megyek majd B2-re, de később le fogom rakni a C2-est is, mivel anglisztikára szeretnék menni, de az még messze van. :D
2015. jún. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sok sikert a B2-höz, ha van olyan, akinek most esedékes a dolog, írjon:)
2015. jún. 12. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
te hogy készülsz rá? én most döntöttem el, hogy CAE-re akarok menni, keresek magántanárt, de még nem találtam meg.:D
2015. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én magam is magántanár vagyok, (anglisztika szakon végeztem, szeptembertől megyek a tanárira tovább), egyik tanítványom most ment CAE-re, bár ő nagyrészt magától készült fel, velem csak beszélgetett. Másik tanítványom is készül, de nála nem túl esélyes a dolog egyhamar. A CAE-re szerintem viszonylag könnyű felkészülni, persze függ a jelenlegi szintedtől is, nekem ilyen 90 % fölé szoktak sikerülni a tesztek, a CPE húzósabb, ott csak ilyen 70-et szoktam elérni. És most nehezítettek, most már 87 %-ot kell mindenhol elérni, hogy átmenj:(

Szóval egyrészt tanítok, így folyamatosan gyakorlatban vagyok, másrészt rengeteget olvasok, tanulok, pl. az emelt szintű érettségiknek és a Cambridge könyveknek nagyon jó a nyelvezete. 1000 kérdés- 1000 válasz felsőfok is nagyon jó. Podcastokat is folyton hallgatok, ha úton vagyok, filmeket, sorozatokat nézek, ilyesmi.

Ha van kedved beszélgetni különböző témákról gyakorlásképpen, akkor dobj egy privit.

2015. jún. 16. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Hát én egyet ajánlok a felkészüléshez, az esszéírás kipróbálását. Én voltam olyan elbizakodott, hogy nem próbáltam meg, és erősen megbántam. Mivel abszolute fogalmam sem volt arról, hogy az én kézírásommal 300 szó az egy fél oldal vagy negyven kötet, vagy bármilyen szellemi egységben mennyi az a 300 szó, ezért megpróbáltam választékosan fogalmazni és egyúttal fejben számolni a szavakat...

Valamint, ha sok időd van, akkor menj végig többféle CPE tankönyvön, egyik sem ugyanolyan, és van vagy nyolcféle.


Amúgy nekem nem sikerült, de mivel nem volt tétje, nem próbáltam meg mégegyszer. Ja, és a genyadékok azt hirdették, hogy nem sikerült esetben megírják, melyik rész nem sikerült, de nem írták meg, hiába reklamáltam többször, pedig még olyan levelet is írtam nekik, hogy feldobom őket a kiránynőnél. :D

2015. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, a British Councilnél elég inkorrektek. Lehet, hogy félreértették a Queent, és a zenekarra gondoltak:D


Végül én is leteszek róla, azt hiszem, mivel az egyetemen (angoltanári szak) lesz egy proficency-hez igen-igen közelítő vizsga (kb. C1 és C2 között, kicsit közelebb a C2-höz), csak ott nem kell ötven rugót kicsengetni. Úgyhogy majd ott megmérettetem magam:D

2015. júl. 10. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a British Councilnak írtam, hanem Cambridge-be... :)
2016. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!