Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet tanulni párhuzamosan...

Lehet tanulni párhuzamosan angol (felsőfok) és német (középfok) nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Angolból van egy középfokúm, de kb. 4 éve nem használtam a nyelvet, viszont anno elég jól ment. Németből sose voltam lángész, bár 4 évig ötös voltam, nem volt jó nálunk az oktatás, így jelenleg a nullán állok. Jelenleg egyetemista vagyok, és szeretném megszerezni mindkét nyelvvizsgát, arra gondoltam, hogy párhuzamosan működhet? Magántanárhoz is járnék! :)

2015. jún. 15. 21:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha pedig vki tud németből/angolból jó magántanárt, kérem ne tartsa vissza az információt! :)
2015. jún. 15. 21:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség egyszere kettőt. Egymás után miért nem jó?
2015. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is ilyenen gondolkozom, ugyan ebben a helyzetben, csak annyi, hogy én tanár nélkül magamtól tanulós fajta vagyok, az angolnál működött, most pedig a némettudásom akarom gyarapítani. Szerintem csak a beszéd részhez érdemes tanárt, vagy alapból azt a nyelvet beszélő embert keríteni, elég sokat lehet vele spórolni ha kitartó vagy és szorgalmas. :)
2015. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jah, és szerintem egyszerre nem érdemes, pláne nem egyetem mellett, inkább intenzíven, egymás után.
2015. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal, én sem csinálnám egyszerre. Próbáltam angol felsővel, spanyol középpel, hát nem ment. Először lett spanyol közép, most pedig angol felsőre készülök.
2015. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és mit gondoltok milyen sorrendben lenne jó? vagy az már lényegtelen? Nem tudok dönteni a kettő között :D
2015. jún. 16. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Két közép után törekedj a felsőfokra szerintem.
2015. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, x időt tudsz szánni naponta nyelvtanulásra akkor is, ha egy nyelvet tanulsz, akkor is, ha kettőt. Jobban jársz szerintem, ha egyszerre csak eggyel foglalkozol.


Esetleg csinálhatod azt, mint én, aki úgy tanulgatok három nyelvet egyszerre, hogy 80-90%-ban az egyikkel foglalkozom, a másikon csak szavakat tanulgatok meg ismétlek - erre kb. napi max. tíz-húsz percet szánok -, a harmadikat meg néha előveszem, hogy azért ne távolodjak el tőle teljesen.


Igaz, egyiken sem nullán állok közülük.

2015. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elmondásod alapján az angolból gyorsabban tudnál letenni egy felsőfokot, mint németből egy közepet. Szerintem először az angolra készülj rá, aztán ha az megvan, akkor a németet tanuld. Ha egyszerre a kettőt tanulod, annak elég sok hátránya van: egyrészt azt az időt amit két nyelv tanulására akarsz fordítani, azt fordíthatod egyre, ami által sokkal nagyobb lesz az esélye, hogy sikerül majd a nyelvvizsgád, egyszerűen azért mert több időd lesz egy nyelvvel foglalkozni, így a nyelvvizsgára is felkészülni. Másrészt nekem az a személyes tapasztalatom, hogy az angolt és a németet egyszerre nem jó tanulni, főleg, ha az egyik nyelvet sokkal gyengébben tudod a másiknál. Az oka, hogy összekevered a szavakat, főleg szóbeli beszédnél. Az egyik nyelvnek le kell üllepednie benned, hogy a másikat elkezd tanulni. Lehet, hogy nálad nem így működne, de én nálam teljesen így volt. Amíg németeztem, nem bírtam angolul beszélni, zavart, összekevertem a kettőt, miután németből lenyelvvizsgáztam, és "elfelejtettem", rá egy évre az angolt is megcsináltam. Onnantól kezdve soha, semmilyen szituációban nem keverem össze a két nyelvet. De a kettő egyszerre nem ment volna!
2015. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!