Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű érettségit...

Angol emelt szintű érettségit vagy középfokú nyelvvizsgát érdemesebb letenni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a középfokú nyelvvizsga egyenértékű az emelt érettségivel. És ha emelt érettségin minimum 60%-ot érünk el, akkor kapunk egy középfokú nyelvvizsgát is. De a nyelvvizsga nem váltja ki az érettségit.

Nagyon sok osztálytársam leteszi az angol középfokú nyelvvizsgát. De nem jobban megérni később egy emelt érettségit tenni? Pontok, továbbtanulás szempontjából hogy érné meg jobban, ki hogy csinálta? Tanácstalan vagyok.

15/L, szeptembertől tizedikes leszek.



2015. jún. 16. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Anglisztikán vagy egyéb nyelvszakon, alapkövetelmény az emelt szintű érettségi valamelyik (előre megszabott lehetőségek közül) tárgyból, így ha emelt érettségire gyúrsz, akkor érdemes már rögtön nyelvből.

Valószínűleg sok más szakon is kérik felvételi követelményként az emelt szintű érettségit.

Érdemes lenne megnézned, hogy amely szakok érdekelnek a későbbi továbbtanulásban, ott milyen felvételi követelmények vannak.

Nyelvvizsgát ráérsz majd egyetem alatt tenni, mert szükséges lehet a diplomához illetve álláskereséshez.

2015. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell vele rohanni, fölösleges ezen most gondolkozni. tényleg attól függ, hogy mik a továbbtanulási szándékaid. Ha olyan, ahova jó vagy kell az emelt angol, akkor az szükséges, ha nem olyan egyetem, akkor jobb a nyelvvizsga, mert az könnyebb és választható típusú, igaz, hogy le kell érte perkálni 25-30 ezret.
2015. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Emelt angolon voltam, ráadásul előrehozottan.


Rohadt nehéz volt. 63% lett. Mondom ezt úgy, hogy a felsőfokú nyelvvizsgám 96%.


A szóbelit nagyon lehúzzák, a tanáraink is mondták hogy 20 éves pályafutásuk alatt még nem volt olyan tanítványuk, akinek max. pontot adtak volna. Nekem sikerült 30-ból 14 pontot elérni szóbelin...

Az írásbeli listening része hasonlít az ECL listeningre. Brutális háttérzaj van, szar minőségű a felvétel (mint valami régi hangosbemondó, általában), ráadásul gyorsan beszélnek valami iszonyat specifikus témáról.


Ha viszont a pontokat nézed:

Emelt angol x% × 2 + 50 pont

Közép érettségi x% × 2 pont

Középfokú nyelvvizsga 28 pont

Felsőfokú nyelvvizsga 40 pont


Illetve, ha emelt angolod van, akkor már nem vehetik figyelembe a nyelvvizsgáid pluszpontjait, legalábbis nem angolból.


A helyedben várnék, és angolt tanulnék. Letenném a felsőfokú nyelvvizsgát meg a közép érettségit (ha nem anglisztika a célod). Így megkapod a felsőfokú +40 pontját meg a közép x% × 2 pontját (ami kevesebb pont, mint az emelt, viszont van egy felsőfokúd... ha nem anglisztika a cél, szerintem ez éri meg. Emeltet csinálj valamilyen a továbbtanulásodhoz kapcsolódó tárgyból.)

2015. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

kedves 3, nekem 4 év tanulás után lett 82... és nem nyelvi osztály. Azért, mert te elszúrtad, az angol emelt nem nehezebb ennyivel a felsőfoknál. Az emelt kb a középfok felett van kicsivel.

Kérdező, ha olyan szakra mész, ahova a nyelv beszámítható, az emelt jobban megéri. Ingyen van és több többletpont.

2015. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

3-as, túlzol...

Én baromira meglepődtem, mert az emelt angolra semmit, de tényleg semmit nem készültem, azt se tudtam, milyen feladatsor várható, és én nem éreztem sokkal nehezebbnek a középszintűnél, csak kicsit bonyolultabb szavakat használtak a szövegekben.

Szóbelin sem olyan témát kaptam, amire készültem, még is csak 2 pontot veszítettem, így lett 91% összesen.

2015. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
a sok nyelvzseni .. ez itt a gyakori
2015. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol szereztél 96%-os felsőfokú nyelvvizsgát, hamradik, de ha az emelt érettségi csak ennyire tellette, akkor valószínűleg valamilyen ultrakönnyű nyelvvizsgára mehettél :D


Én két éve szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát, egyáltalán nem éreztem nehéznek, készülés nélkül is nagyon jól sikerült mindkét része. Idén emelt érettségiztem, tényleg nehezebb volt, mint anno a nyelvvizsga, de nem sokkal. A readinget javarészt a saját figyelmetlenségem miatt szúrtam el, a nyelvhelyesség nagyon jó lett, a writing is, de a listening valóban szivatós, ráadásul nem is volt szünet a lejátszások között.

Szóbelin nem tudom hány pontot kaptam, de nagyon kedvesek voltak a szóbeliztetők, pedig még be is sokalltam a felelet közben, adtak időt hogy összeszedjem magam, kedveskedtek hozzám, kellemes teremtések voltak. Nem húztam rossz tételt, de mivel ideges voltam as hell, kb ovis szókincset használtam :D Az írásbelim 75% lett, jobbra is képes lettem volna, ha azt a nyavalyás readinget nem szúrom el (a listening miatt nem haragszom magamra, az sose ment).

Összességében, csak minimálisan nehezebb egy középfokú nyelvvizsgától, de mivel mindegyik nyelvvizsgatípus más, így kiválaszthatod, neked melyik megy jobban (van, ahol nincs nyelvhelyesség pl), az érettségi viszont mindenhol ugyanolyan, talán emiatt is nehezebb.


Hogy megéri-e nyelvvizsgát tenned, szerintem igen, mivel nem 12.-ben kell majd idegeskedned, hogy nagyon jól írd meg az emelt angolt, hogy meglegyen, mert ugye ha nem, akkor nincs nyelvvizsga. Szerencsére te még nem esel bele a kötelező nyelvvizsgával való felsőoktatásba menetelhez, de arra végképp ne apellálj, hogy te majd egyetemen megszerzed. Hacsak nem nyelvre mész, vagy olyan helyre, ahol folymaatosan használod az angolt, baromi nehéz lesz készülnöd rá a vizsgáid mellett. Példának okáért, nővérem most végzett egy mérnöki szakon, és középiskolában csak egy szóbelit sikerült szereznie, írásbelit nem, és az utolsó félévében, a diplomavédés, msc felvételi vizsga és hasonló szépségek közepette kellett angoloznia, miután évekig egyáltalán nem használta. Végül meglett neki, de könnyebb lett volna az élete, ha középsuliban próbálta volna meg újra.

2015. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!