Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMETESEK segítség!?

NÉMETESEK segítség!?

Figyelt kérdés
Minnél jobban el akarom sajátítani a német kiejtést,még eléggé az elején vagyok. Nézegettem német kiejtési oldalakat,ahol mindenhol az e végű szavakat ö-nek ejtették. Pl meine-"májnö" viszont néztem német tv-t,ahol meghallottam,hogy nem "májnö" hanem "májne" volt. És azóta nem nyugszom,mert más szavaknál is halllottam,hogy nem ö-nek ejtik a végét,hanem e-nek. Haverom,aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet aztmondja,sz**rjam le,beszélni kell megtanulni. De nemtok tojni rá... :D szerintetek ?
2015. jún. 17. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Hochdeutsch "májne"-nak ejti. De ha gyorsan beszélünk, akkor kicsit elnyeljük, ezért hangzik kicsit "májnö"-sök, de ez is inkább e-re hasonlít, nem ö-re.
2015. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elírtam: *"májnö"-nek
2015. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem rossz az,ha "májnö"-nek ejtem ugye ? nekem csak ez a lényeg :D köszi.
2015. jún. 17. 17:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább ejtsd "májne"-nak. :D
2015. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt mindenki májnö-t mond a német területen :D

2015. jún. 17. 18:04
 6/11 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Ezt találtam még a példámra.

Mindkettőt leírták kiejtésnek :D

2015. jún. 17. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha hozzászokik a nyelved a némethez, egyszer csak úgyis májnönek fogod ejteni. :D De igaza van haverodnak: tök mindegy, megértik.:D

(azért javasoltam, hogy májne-nak ejtsd, mert ragozásnál majd automatikusan a májne-t használod (pl. meinen, meines). Mert ezek alapjáraton jobban hajaznak a májnen és májnesz kiejtésre, mint a májnön, és májnösz.

2015. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2015. jún. 17. 18:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Isten ments, hogy magyar ö betűvel mondd! Ha nem tudod kimondani azt a hangot, akkor mondd csak szépen rendes e betűvel.
2015. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

5


Szerintem nem ezen fog múlni a dolog lényege,meg ahogy most nézem,ahány német tartomány,annyiféle kiejtés.

2015. jún. 17. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!