Euroexam vagy Telc?

Figyelt kérdés
Augusztusi Euroexam vagy Telc nyelvvizsga közül melyiket válasszam? Melyik a könnyebb? Az lenne a lényeg, hogy tutira meglegyen minél hamarabb.

2015. jún. 17. 18:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Angol B2 középfok lenne.
2015. jún. 17. 18:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a Euroexamet választottam, ugyanígy angol B2-ből. Kb egy hónappal előtte kezdtem el készülni rá, ráadásul suli közben, és könnyű volt, meglett. (Addig is viszonylag jó voltam angolból, csak a tanárral volt egy kis bajom)


Rengeteg anyag van fenn a neten, csak győzd összegyűjteni. Gyakorlatilag az egészet unalomig be tudod gyakorolni, ha az alaptudásod megvan hozzá. Én nem csináltam végig minden feladatot, ami fentvan. Nincsen benne nyelvtan, tehát gyakorlatilag ha csak használod a nyelvet (filmek nézésénél, cikkek, könyvek olvasásánál), akkor is meg tudod csinálni. Szóbeli gyakorláshoz jó, ha megkérsz valakit, aki már volt, hogy nézze át veled.

Ha nem veszed félvállról, hanem készülsz rá becsülettel, akkor meglesz az.

augusztus 1-jén van a következő.

2015. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válaszod :)

Igen, láttam, hogy akkor van, azért is nézem, mert minél hamarabb menni szeretnék valamelyikre.

2015. jún. 18. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!