Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy kezdő angolos le tudja...

Nekochan8 kérdése:

Egy kezdő angolos le tudja tenni a nyelvvizsgát egy 100 órás tanfolyamot követően?

Figyelt kérdés
Nem vagyok teljesen elveszve az angol nyelvben, de tanulni sosem tanultam csak azt, ami ragadt rám az évek alatt (filmek, sorozatok, könyvek). A németből nem próbálkoznék mégegyszer, de az angol jobban is jönne az életben. Csak nem tudom, megéri-e megcsinálni egy ilyen 4 hetes, 100 órás tanfolyamot, nem tudom, az eléggé felkészíten-e egy nyelvvizsgához.

2015. jún. 22. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

te tudod milyen gyorsan tanulsz. középfokra alapvetően nem kell a sok hülye nyelvtan elég a nagy szókincs, találékonyság, jó beszélőke. a hallott szöveg gondolom fog menni a filmek miatt. a szóbeli részhez jobb a tanár akivel ketten tudtok beszélgetni. nyelvtanfolyamokon a nagy létszám miatt ez sokszor nem kap nagy figyelmet.

írásbelire kell pár alapvető igeidő, szókincs és a levélhez bizonyos szabályok, szabvány betanulása..kb ennyi én nem mennék el erre a tanfolyamra, inkább annyi pénzből fogadj tanárt és készülj otthon. ma már annyi sok netes segítség van és tankönyv, hangoskönyv emellé néha tanári magyarázat. és sikered lehet

2015. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2015. jún. 22. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg nem mennék olyan nyelvvizsgára, ahol levelet kell írni, meg tesztet tölteni.. Nemzetközi vizsgák 100-szor jobbak és többet is érnek, néha még könnyebbek is. Amúgy a kérdésed ilyen formában megválaszolhatatlan: gőzünk sincs mennyit tudsz, milyen gyorsan tanulsz, stb-még azt sem írtad, középfokúra vagy felsőfokúra gondolsz. Ha teljesen kezdő vagy, valszeg nem lesz elég a 100 óra középfokra, ha meg tudsz vmennyit, akkor mennyi az? Szerintem menj tanárhoz, ha tényleg fontos hogy sikerüljön.
2015. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mégvalami:

Nem kell a sok hülye nyelvtan?

Future Perfect és Past Perfect Continuous-t leszámítva megy az összes igeidő? Rendhagyó igék, Jövő idős szerkezetek, pl will, going to, stb, Szenvedő szerkezet, Függő beszéd, Függő kérdés, Műveltetés, Feltételes mód, Segédigés szerkezetek, Relative Clause szintén megvan? Jó, akkor a 100 óra elég is lesz, h ezeket begyakorold. Emellett tudjál legalább 2-3ezer szót aktívan, tehát ne kelljen gondolkozni egyiken se fél mp-nél többet. És még plusz 3-4ezret passzívan. Így már menni fog. ;)

2015. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem: menni fog a középfokú :o)
2015. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!