Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan és mennyi idő alatt...

Hogyan és mennyi idő alatt lehet megnatunlni folyékonyan beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Nem nulláröl kezdeném néhány alapmondatot tudok de pl ha youtubeon angol videót nézek csak nagyon keveset tudok kivenni belőle.
2015. jún. 23. 14:00
 1/9 A kérdező kommentje:

*megtanulni

Siettem

2015. jún. 23. 14:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nyelvérzéktől és intenzitástól függ. Ha nyelvtehetség vagy és időt is szánsz rá, egy év alatt is mehet. Ha mindez nincs, akkor meg sose. Külföldön mindenesetre könnyebb ezt elérni, ahol mindenhol az angol vesz körül. Itthon is igyekezz ezt az állapotot megteremteni filmekkel, internettel.
2015. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó hülyeséget beszél. Egyrészt a folyékony beszédhez nem kell egy év, ha rendesen gyakorolsz, másrészt nyelvérzék nélkül is meg lehet tanulni. Egyrészt a folyékony beszéd nem feltétlenül jelenti azt, hogy helyesen is beszélsz, vagy hogy még is érted rendesen a választ. Nem mindegy, mennyit gyakorolsz és mit. Ha heti 3 órában nyelvtant gyakorolsz vagy filmeket nézel, akkor 10 év után sem fogsz folyékonyan beszélni, de ha napi 1-2 órában rágyúrsz és főleg a beszédre koncentrálsz, akkor néhány hónap alatt folyékonyan megtanulhatsz beszélni. Fontos, hogy magabiztos legyél és kreatív, hogy ne félj a hibázástól és ha egy szó nem jut eszedbe, akkor ne blokkolj le, hanem körül tudd írni vagy helyettesíteni mással.
2015. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen szoktam rendszeresen beszélni angol rokonokkal és előfourdul hogy nem jut eszembe szó,kifejezés ilyenkor valahogy körülírom vagy behelyettesítem más de mégis ugyanazt kifejező szóval és kb ugy 10 esetből 6-7szer jól is sikerül. Nyelvérzékem egész jó :)
2015. jún. 27. 11:04
 5/9 A kérdező kommentje:
DE az igazi problémám az hogy beszélni még csak-csak tudok de a beszédüket nem értem csak írásban :(
2015. jún. 27. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézz filmeket angol felirattal, aztán ugyanazt felirat nélkül.
2015. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbáld megszerezni tőlük az életre való angolt három könyvét nem tudom meg e lehet e még külön rendelni.

Ez nem tankönyvi angol, hanem életben, ahogyan beszélnek elharapják mondatok felét pl: havet nem is ejtik ki stb. you gotal kezdik stb...

2015. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jún. 27. 11:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a feliratos filmes dolog jobban belegondolva elég jó ötlet mivel elolvasom és rögtön hallom hogy ők hogyan ejtik ki.
2015. jún. 27. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!