Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol nyelvvizsga az,...

Melyik angol nyelvvizsga az, amelyik hozzám a legjobban illik? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sikeresen lediplomáztam a héten (hurrá!) viszont a papíromat nem kapom meg, csak, ha beviszek egy közép szintű nyelvvizsgát.


Korábban nem tettem le, elsősorban pénzügyi okokból. Most már dolgozom van rá pénzem stb.


Nem a nulláról kell kezdenem, jól értem a nyelvet (értsd: köznapi beszédet-írást 85-90 %ban) a szókincsem viszonylag nagy- esetleg a komolyabb nyelvtani részek, ill. levelezés okozhat nehézséget.


Melyik az a nyelvvizsga, ami elsősorban az értésre, megértetésre megy rá, mintsem a grammar részre?


köszi a válaszokat.


2015. jún. 25. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
én dexamot csináltam,szerintem nem nehéz és nincs sok nyelvtani rész benne
2015. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a telc-et ajánlom. Be tudod tanulni a típus levélírást, szóval az nem lenne nehéz.

Azt hallottam, hogy az euro az egyik legkönnyebb, de ezt tényleg csak hallomásból tudom.:)

2015. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, ami az értésre megy rá, mivel mind a négy alapkészséget minden vizsgának egyformán kell tartalmaznia. Olyan sincs, amiben nincs írás, a nyelvvizsga már csak ilyen. Olyan van, nem is egy, amiben nincs nyelvtan, ezek egynyelvűek: EURO (páros szóbelivel), ECL, BME egynyelvű. Komolyabb nyelvtan nem kell, a levélre meg tessék felkészülni, legfontosabb a stílus és a szempontok teljesítése.
2015. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Kedves 3, nem azt írtam hogy NE legyen benne, hanem tudvalevő, hogy vannak olyan vizsgák, amik nyelvtanosabbak vannak beszélősebbek stb. ezekre kérdeztem rá.

Értő olvasás és/vagy nem piszkálódni akarás sokat segít ám :)

2015. jún. 26. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek beszélősebb vizsgák, válaszoltam a kérdésedre. Mind a 4 alapkészségnek egyformán kell szerepelnie. Ilyen fajta eltérés nem lehet nyelvvizsgák közt. Kizárólag a nyelvtani feladat meglétében lehet különbség, mivel az nem alapkészség. Illetve abban, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű, van-e benne fordítás és szótár, egyéni vagy páros a szóbeli.
2015. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!