Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni angolul,...

Szeretnék megtanulni angolul, bár kezdő vagyok: Tudtok a neten olyan anyagokat, melyekkel erős alapokat szerezhetnék? Jó lenne a nyelvtannal is tisztába lennem.

Figyelt kérdés

Szerintetek, ha ezt a nyelvet tanulom, többet érek vele, mint a némettel? A német könnyebbnek tűnik; olyan magyarosabb, ha lehet így mondani.


Köszi előre is.



2015. jún. 28. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan nyelvet válassz ami valóban tetszene is. Németből középfokúm van, angolból csak alapfokúig jutottam el, nagyon nem is érdekelt és nem is tetszik az angol.


Inkább válaszd a németet, ha jobban tetszik. Egyébként is Európában többen beszélik azt.

2015. jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire akarod használni a nyelvet.

Ha csak hobbiból, akkor bármit tanulhatsz ami tetszik. Ha egy munkahelyen feltétel, akkor adott hogy melyiket válaszd.


Én először angolt tanultam, utána németet.

Az angolt nehezebbnek tartom (bár ez egyén függő), viszont ez lehet azért is, mert abból nem voltak jó anyagaim.


Elég sok szó van a németben amit magyarul is ugyanaz.

Angol azért lehet "könnyebb", mert millió helyen találkozol vele. Egy reklám egy kedvenc együttesed zenéi, használati utasítások, számítógépes játékok, stb.


Számomra a német valahogy logikusabbnak tűnik.


Sajnos nem tudok ajánlani semmilyen oldalt, én is már kerestem, de mindig mindegyikkel volt valami ami miatt nem tetszett.

Ami biztos, hogy angolból sokkal több nyelvtanuló oldal van mint németből.

2015. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Érdekes. Nekem is logikusnak tűnik a német nyelv. A Start neu könyveket használnám az alapokhoz. Az angolban az írás nagyon nehezen fog menni nekem, és a kiejtés. Viszont valóban mindenhol ez a nyelv a térhódító. Lehet, hogy ha egy logikus felépítést kapnék, akkor ugyanolyan logikus lenne számomra, mint a német nyelv.

Munka szempontjából Bécsbe hamarabb kijutnék, mint Londonba szerintem.

2015. jún. 28. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne viccelj már, hát az angolnál logikusabb és egyszerűbb nyelvet nem fogsz találni az életben se. csak persze nem innen-onnan várni kell, hogy vajon mit találok, hanem saját erőből neki esni, és napi több órát foglalkozni a nyelvvel.

Én ezt se értettem soha, hogy a nyelvtannal is tisztában lenni ... hát bocs, de egyáltalán hogy lehet szétválasztani a dolgokat egy nyelvben? Vagy akkor csak egymás mellé pakolod a kiválasztott szavakat, aztán majd lesz vmi? Az angol nyelvtana olyan, hogy egy intenzív hét alatt elsajátítható, nagyon logikus, és nagyon leegyszerűsített.

Összességében meg a kérdésedet se értem, hogy milyen anyagokra is célzol pontosan ...

Természetesen csak angolt tanulj, ne viccelj már, a németet beszélők ugyanúgy beszélik az angolt, és enyhén szólva értelmesebb dolog abba ölni az időt, energiát, mint egy alig pár ország által beszélt és ráadásként sokkal magolósabb, logikátlanabb nyelvbe. Én őszintén szólva be is szüntetném a német nyelvoktatást, mert egyszerűen nincs értelme. Angol nélkül viszont kifejezetten meghalsz a mai világban.

2015. jún. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Te most egy pont olyan népnek a nyelvére mondod, hogy logikus és átlátható mikor pont ők az egyetlenek Európában amit szinte mindent fordítva csinálnak... :D
2015. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó telőtti: köszönöm a vàlaszod elgondolkodtattàl.
2015. jún. 29. 11:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Telőtti bocs.
2015. jún. 29. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!