Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet angolból elérni a felsőfokot?

Figyelt kérdés
Az angol tanárommal középfokra készültem az Euroexam-re, azonban a mostani vizsgára személyes okok miatt nem fogok tudni menni. Viszont ugyanúgy tanulők, most a szókincsem fejlesztésre el akarom olvasni a Harry Potter könyveket(jelenleg az első rész végén járok), illetve sorozatokat, angol nyelvű videókat nézek. Úgy gondoltam, hogy ezzel a nyár végéig szépen fejlődhetek, és szeptembertől Budapesten fogok tanulni és ott az egyik rokonom lenne ingyen a magántanárom. Szóval szerintetek, így érdemes később (március-április) környékény megpróbálnom a felsőfokút, vagy inkább szerezzék egy erős középfokút, és csak utána próbáljam magasabb szinttel?

2015. júl. 1. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez emberfüggő, na meg hogy mennyi időt tölt angolozással és mennyire használja a szókincset.

Ha valaki abszolút nulláról akar elindulni felsőfokig, az minimum 5 év, de inkább több.

Ha már a középfok nagyon megy neki, akkor másfél-két év alatt teljesítheti.

2015. júl. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért(telefonról írok)
2015. júl. 1. 00:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet próbálni a felsőt. Az eredeti Harry Potter könyvek miatt gondolom így.
2015. júl. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges a terved, de nem értem (az anyagiakon túl), hogy mért ne tennél közben egy középfokút ősszel, akkor legalább látnád, hogy hol tartasz. A rokon magántanár ért hozzá? Mert nem mindegy, hogy ki tanít! Ha nem szakképzett tanár, akkor valóban magas szintű nyelvtudásának kell lenni, nem elég egy felőfokú nyelvvizsga, alapos vizsgaismeretének és pedagógiai érzékének.
2015. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 magicmountain válasza:
51%

Nekem 4 év telt el a középfok és felső között, mondjuk magára a vizsgára nem készültem pluszban. Elképzelhető, hogy pár hónap elég, ha nagyon intenzíven és jól készülsz, de szerintem kicsi az esélye. Előbb próbálkozz meg egy középfokkal szerintem.


Harry Pottert nem javaslom a felsőfokra készülésben, mert kicsi a szókincse. Kivéve a 7. részt, mert annak sokkal gazdagabb. Népszerű regényekből a legtöbb hasonlóan szegényes, de lehet találni jókat. Érdemes igényes újságcikkeket is olvasni.


Itt egy rövid teszt, amivel felmérheted, nagyjából hol állsz: [link]

2015. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkább ráhajtok egy erős középfokra,de így is érdemes elolvasni a HP-ket?( Az első rész tényleg elég könnyű volt)
2015. júl. 1. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást, nem külön kell készülni.
2015. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!