Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek felsőfokra...

Hogyan készüljek felsőfokra angolból?

Figyelt kérdés
Kérlek linkeljetek könyveket is!

2015. júl. 2. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerény véleményem szerint a felsőfokra nem készülni kell, hanem tudni kell angolul, és mikor ez megvan, el kell menni a vizsgára, hogy papír is legyen róla. A nyelvtudás útja pedig az olvasás, felsőfokon válogatás nélkül mindent, minél több fajtát a régi és kortárs szépirodalomtól a politikai sajtón át a tudományos cikkekig, valamint a film- és tv nézés, szintén minél szélesebb témakörben. Ezzel megszerzed a szókincset, fordulatokat, hallás utáni értést. Ezen kívül mindenhol beszélni, ahol csak lehet. Aztán a választott vizsga felkészítőkönyvét végigcsinálni vagy ha annak pont nincs, akkor a szomszéd vizsgáét. Szókincshez, társalgáshoz Némethné Hock Ildikó 1000 kérdés 1000 válasz van C1 szinten is.
2015. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha tankönyvet akarsz, bármelyik sorozat Advanced kötete megfelel.
2015. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az első korrekten leírta. én feleslegesnek tartom a tanárhoz való járást de természetesen mindenki maga tudja.

a középfokra is egyedül készültem. most felsőfokra készülök,sokat nézek eredeti nyelven és eredeti felirattal filmet, sorozatot, idegen nyelvű könyvet, oldalakat stb.

az 1000 kérdés 1000 válaszból meg leginkább ötleteket merítek,hogy mit válaszoljak majd. mert felsőfokún elég nehéz témák vannak, ritkán kérdezik meg, hogy milyen családod van stb. inkább aktuális politikai, társadalmi kérdésekre kell számítani, legalábbis én a honlapjukon leírt anyag alapján ezt tapasztalom.és ebből a könyvből jól lehet tanulni szavakat.

a társát, sima 1000 kérdés 1000 választ nem ajánlom, a c1ből is az új kiadást mert pl a régibe olyanok voltak ami ma már nem életszerű. szóval ha neki állsz ecsetelni a vizsgán, hogy van folyóvizetek és elektromosság a házban akkor tudni fogják, hogy ezt betanultad.mármint magától senki nem mond ilyet manapság, még magyarországon se.

szóval a 2013-as kiadást ajánlom, a végén vannak szituációk is.

2015. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! És folyamatos készüléssel és jó nyelvérzékkel mennyi idő kell hozzá?
2015. júl. 3. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fél év elég, ha középszinten vagy már, és a szóbeli témáira rá tudsz valamiből készülni. A nyelvtant már vsz. tudod, a középfokhoz képest sok új nincs benne, talán csak az inversion használata, és a mixed continuous.
2015. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az átleg 1,5-2 éve, de persze fél év alatt is lehet.
2015. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, elnézést: mixed conditionalt akartam írni.
2015. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!