Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül önállóan?!

Németül önállóan?!

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, nyelvi előkészítős voltam, szóval még jövőre érettségizek. Általánosban németet, középiskolában nulladikban németet és angolt, majd elsőtől már csak angolt tanultunk/tanulunk. Az angol nagyon jól megy, gyakran unalmamban csinálgatok feladatokat, olvasgatok, stb.


Mivel közel lakom az osztrák határhoz, és a jövőbeni munkavállalás szempontjából is fontos lehet, ezért szeretnék németül is elég jól megtanulni. Sajnos elég sokat felejtettem és nem is nagyon használtam.



Valaki tudna tanácsot adni, hogy hogyan/honnan álljak neki, esetleg milyen oldalakat, könyvet használjak?


Előre is köszönöm a segítséget!


2015. júl. 6. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Keresd meg a duolingo.com oldalát, állítsd be alapnyelvnek az angolt és tanult nyelvnek a németet.


ÍGy akár nulláról meg tudsz tanulni németül, és emellett az angolt is használod. Tényleg nagyon jó az oldal, egyszerü használni, és jól lehet vele tanulni és teljesen ingyenes.


Sok sikert!

2015. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom:) Az oldalt amúgy már használtam, csak magyarról angolra, az angol tanárom ajánlotta.
2015. júl. 6. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2015. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: én németröl tanulom most az angolt és mindkét nyelvben igen jól tudok fejlödni.


Vágj bele, hidd el, megéri

2015. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hármas: Ez miért érdekel? ;)


Első: Már elkezdtem :)

2015. júl. 6. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert, meg kitartást!
2015. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak érdekelt, mert én is közel lakok Ausztriához. Szerintem az általános iskolás tankönyveket olvasd át, aztán utána én a Startot javaslom, majd az Unterwegs-et. nyelvtani összefoglalói jók és a szókincse is elég gazdag, követi a kort. Bár a munkafüzete is elég sok ismeretet ad, de elég kevés benne a gyakorlat, inkább minden témakört egy kicsit érint. Mindenképp kell hozzá más tankönyvből kiegészítés.
2015. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!