Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvből hogyan érdemes,...

Német nyelvből hogyan érdemes, könnyebb nyelvvizsgát szerezni?

Figyelt kérdés

Most az ár nem számÍt..emelt német érettségi és nyelvvizsga szerintem kb ugyanannyiba kerül. Az emelt érettségi "könnyebb" mint egy nyelvvizsga? Illetve ti melyik nyelvvizsgát ajánlanátok ha nem?

Azt tudom hogy érettségin az egésznek kell 60%nak lennie mÍg egy nyelvvizsgán minden részének, ezért gondolnám az érettségit könnyebbnek...Emelt érettségit csináltam most, de csak 50% lett és tanácstalan vagyok hogy próbáljam e meg ezt megint vagy inkább nyelvvizsga...



2015. júl. 8. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Az emelt érettségi általában könnyebb mint a középfokú, de egyébként nem teljesen így van a %. Nyelvvizsgán ahol én voltam ott 40%-nak kellett külön-külön, és összesítve 60%+.


Sima nyelvvizsgából talán Euroexammal próbálkozz, de az nem jó hír, hogy az érettségi is 50%-os lett.

2015. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont hogy nem! Az emelt érettségi nehezebb, mint a nyelvvizsga. 50%-kal lehetséges, hogy meglenne a nyelvvizsgád, de egy kis plusz gyakorlással biztos. Nyelvvizsgát választhatsz olyat, ami neked fekszik, nyelvtanosat vagy nyelvtan nélkülit, egyéni vagy páros szóbeliset, akár két különböző szóbelit és írásbelit is, és az időpontot és helyet is megválaszthatod.
2015. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:))
2015. júl. 9. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!