Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írna valaki nekem egy mondatot...

Írna valaki nekem egy mondatot, melyben a "have" segédige?

Figyelt kérdés

Ilyet találtam már, hogy They have understood.

De itt főige, mivel az understood nem is ige.



2015. júl. 9. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs igazad, az understood az understand ige 3. alakja, így a fenti mondatban a have a present perfect segédigéje.

Amúgy nekem hiányérzetem van, szerintem ebbe a mondatba egy tárgy is kívánkozna (az, hogy mit értettek meg).

2015. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az understood ige, az understand harmadik alakja.


A have segédige volt az idézett mondatban.


Have you understood?

2015. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen értette, de az ige harmadik alakja a magyar befejezett melléknévi igenévnek felel meg, nem?

Az pedig nem ige, vagy mégis?

2015. júl. 9. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne így fogd fel, hanem úgy, hogy a have + V3 egy külön igeidő, ami a magyarban nem létezik, mint igeidő (nyilván ugyanazt a jelentést ki tudjuk fejezni magyarul is, csak máshogy).


Ha pl. a kérdések szerkezetét nézed:

kérdőszó - segédige - alany - főige: itt a 3. alak szerepel a főigei pozícióban.

What have you seen...?

2015. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó :)


A házban lakott egy család. A ház lakott volt.

Józsi minden munkaórát ledolgozott. A ledolgozott munkaórák száma meghaladta a százat.

A cég felépített egy irodaházat. A felépített irodaház 2500 négyzetméteres volt.



Befejezett múlt idők és befejezett melléknévi igenevek. Látsz valami hasonlóságot?

2015. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
oksi, oksi :D
2015. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! A have éppen azért segédige a mondatodban, mert nem a saját birtoklást kifejező jelentésében áll, hanem egy másik ige nyelvtani idejét segít kifejezni. Az, hogy a másik ige igenév alakban van, az pont azt is jelenti, hogy a jelentését őrzi, és a befejezettségét a have-vel együtt mutatja.

V.ö. Írni fogok...A magyarban is létezik ez a jelenség jövő időnél.

2015. júl. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!