Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperanto,2-3 hónap alatt,...

Eszperanto,2-3 hónap alatt, otthon egyedül lehetséges?

Figyelt kérdés
szilvási könyv van meg, tk, cd, tematikus nyelvvizsgaszótár, és eszperanto irásbeli nyelvvizsga feladatokat tartalmazó könyv.

2015. júl. 11. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha nem csinálsz mellett még egy néhány dolgot. Mondjuk a nyelvvizsgafeladatokkal nem sokra mész tanulás közben és a nyelvvizsgaszótárral sem.
2015. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
Lehetséges. Kapd hozzá a "30 nap alatt eszperantóul"-t, nagyon jó tippeket ad, élmény tanulni. Sok sikert!
2015. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves kérdező neked is így sikerült? Ha igen akkor kérdezhetek? Köszi :)
2015. júl. 13. 01:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az egyik válaszolóra gondoltál, de nem tudom melyikre.
2015. júl. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mindkettőre. RÁD is!
2015. júl. 13. 03:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de ha szóbelire is készülsz, akkor mindenképpen érdemes keresned egy klubot/rendezvényt, ahol legalább néhány alkalommal gyakorolhatsz, kipróbálhatod "élőben" a nyelvtudásodat. Ráadásul a legtöbb eszperantóul beszélő nagyon segítőkész, úgyhogy akkor is érdemes felvenned a kapcsolatot valamelyik eszperantó szervezettel, ha kérdésed van vagy segítségre van szükséged. Ilyen szervezet például a Magyarországi Eszperantó Szövetség vagy a Magyar Ifjúsági Eszperantó Szövetség.
2015. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az interneten rengeteg hasznos segédanyagot, holnapot találhatsz! Én anno a lernu.net-en tanultam, de azóta a Duolingo nevű nyelvtanító honlapnak is indult ingyenes eszperantó tanfolyama. És persze ha youtube-on rákeresel, egy csomó eszperantó nyelvű videót, zenét is találhatsz, sőt eszperantó nyelvű rádióadók is vannak, szerintem ezek nagyon jól fejlesztik a szövegértést, ha már van egy kis alaptudásod, szókincsed (pl Muzaiko, Varsovia Vento), én ezeket hallgattam gyakorlásként, eleinte nehéz, de tényleg hasznos!
2015. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2015. júl. 15. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!