Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni annyira...

Meg lehet tanulni annyira németül, hogy letegyek egy középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban tanultam németet 4 évig, ennek viszont már éve... azóta hozzá sem szagoltam. Most szeretnék megtanulni, mert szükségem lenne egy középfokú nyelvvizsgára. Sikerülhet tanár nélkül, önálló felkészüléssel? Anno a Start Neu-ból tanultunk, illetve annak folytatásából, aminek a címére már sajnos nem emlékszem.

Tudtok esetleg olyan könyveket ajánlani, amiből a nyelvtant jól meg lehet érteni? Illetve érdemes lehet német nyelvű könyveket olvasni, és így készülni?


Tanárhoz semmiképp sincsen lehetőségem eljárni...


Köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 14. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így voltam a spanyollal. Autodidakta módon, önállóan tanultam, ráadásul akkor még nem voltak ilyen jó online anyagok sem. DE! Annak ellenére, hogy rengeteget tanultam egyedül, azért néhány órát mégiscsak kellett vennem - megbeszéltem egy tanárral - mert a nyelvtannál vannak olyan részek, amiket muszáj gyakorolni!


Azt tudom javasolni Neked, hogy írd be a keresőbe, hogy online német, biztosan ki fog hozni egy csomó találatot, azokból mazsolázhatsz, valamint vannak olyan tanárok, akik skype-on is tanítanak.

Ha a neten tanulsz egyedül, mindenképpen próbálj interaktív anyagot használni, ahol "rá vagy kényszerítve", hogy használd a szókincsedet.

Találhatsz egyszerű teszteket, kereszrejtvényeket, ezen kívül nézz sokat német tévét, filmeket, főzős műsort, azok könnyebbek.

2015. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én 10 év kihagyás után júniusban mentem el angolból írásbelizni. tanár nélkül, magamtól készültem.

elsőre sikerült. ma jött meg a bizonyítvány :)


www.nyelvoktatok.hu ide regisztrálsz, vannak fent jó kis tesztek, meg egyéb feladatok :)

2015. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!