Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha origon a szóbeli nyelvvizsg...

Ha origon a szóbeli nyelvvizsgám 90%, a szóbeli érettségeim pedig 96% lett, akkor szerintetek hogy tudnám megállni a helyem egy felsőfokú szóbeli nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Mennyi ez a tudás? Felsőfokú szinthez mennyjre vagyok közel vagy távol?

2015. júl. 19. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy nagyon távol. Fejleszd kicsit a szókincsedet, tanulj meg hasznos kifejezéseket és gyakorolj be pár nyelvtani fordulatot, így szerintem menni fog. :)
2015. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben középszintű az a szóbeli érettségi, akkor az semmit nem jelent. Attól fényévekre van a felsőfok. A középfokú nyelvvizsga már valamivel közelebb áll, de az origo közép szóbelin nagyon felpontoznak. A közép- és a felsőfok között minőségi ugrás van, egész más nagyságrend: szókicsgazdagság, témaismeret és az nem a family meg a városi közlekedés, fordulatok, folyamatosság. Rengeteget kell hozzá olvasni, filmet nézni és szókincset fejleszteni.
2015. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Okè rèszben egyet èrtek veled,tènyleg kell mèg sokat dolgozni hogy meglegyen (ahogy azt a válaszodban irtad) de azzal viszont nem èrtek egyet, hogy felpontoznának az origo szóbeli vizsgán.Szerintem ha ilyen jól sikerültek eddig a szóbelijeim, akkor mèg szorgalmas tanulással simán megüthetem azt a szintet is.Elrettentèsből csillagos ötös de azèrt köszi a választ.Bár tiszteletben tartom a vèlemènyed.
2015. júl. 20. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Egész konkrétan egy origos vizsgáztató mondta nekem, akik rendszeresen járnak pontozási tréningre, és ő tapasztalta, hogy a korábban megszokott pontozási módon adott pontjait sorozatban megemeltették vele ezen a továbbképzésen.
2015. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okè, hiszek neked.Viszont ha ez igaz, akkor az emeltszintűn is felpontoznak.
2015. júl. 20. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel a tudással lenne esélyed átmenni 60-70%-kal a felsőfokon. De ehhez tájékozottnak kell lenni komoly témákról pl.bűnözés,egészségügy,üzlet stb. Szóval sokat kell olvasni,meg szókincset bővíteni.
2015. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van a 70 % az reális! Igaz fogom rá tanulni sokat hogy olyan jó legyen mint a többi
2015. júl. 23. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!