Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány hónap alatt lehet folyéko...

Hány hónap alatt lehet folyékonyan megtanulni angolul? F/25

Figyelt kérdés

Nem beszélek egy idegen nyelven se, angolul szeretnék megtanulni hogy ki tudjak menni külföldre dolgozni, nyaralni meg esetleg kint élni, de ez még odébb lenne.

Azért választottam az angolt mert tetszik a szavak meg ahogyan beszélnek pld a Formula1-es pilóták.

Egy két szót tudok, pld ha halglatok egy zenét ami tetszik akkor a google fordítóba le szoktam fordítani a címét mert érdekel hogy mit énekelnek benne.

Hogyan kezdjem el, van valami program-könyv, vagy magántanárt keressek fel?


2015. júl. 26. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Minimum 1-2 év.
2015. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Iskolában nem tanultad? Én már 10 éve tanulom és mindig nehezen szólalok meg. Nem hiszem, hogy 1-2 év alatt behozod a lemaradást. Nem véletlen tanítják már alsó osztályokban is. Ilyen idősen már elég nehezen mennek a fejedbe a dolgok.
2015. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Folyékony nyelvtudás nulláról nem könnyű.

Ha az adott országban lennél és napi 4-5 órát intenzíven tudnál tanulni, akkor beszélhetünk hónapokról, különben inkább évekről. De az is inkább kb. középszint.

Függ mennyire gyorsan tanulsz nyelveket, de ha 25 évesen nem beszélsz idegen nyelvet, akkor gondolom az iskolában annyira nem ment jól.

2015. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
6-8 hónap ha magadtól, de ha segítséged is van , akkor nyilván kevesebb és egyszerűbb. csak annyi, hogy akkor ezt az időszakot szánd rá teljesen, azaz napi 8 óra. másképp nem megy. egyébként meg lehet vele szöszmötölni 20 évig is, aztán egy középfokúig se jutnak el, intenzíven és teljesen ráfekvősen kell.
2015. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem...
2015. júl. 26. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Évek kellenek hozzá, nem hónapok.
2015. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy meg lehet tanulni tökéletesen. A művelődésügyi(!) államtitkárunk a minap ilyen mondatba keveredett: "Látjuk be...!"
2015. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
intenzitástól és egyéni képességektől függ. azaz erre így nem lehet válaszolni általánosságban.
2015. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van egy nagyon varázslatos dlog, ami nem toóudom, hogy az utóbbi 10 évben hogy kerülte el a figyelmedet. Internet. Amúgy ha nulláról indulsz ajánlanám a Duolingo-t.
2015. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!