Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 25 évesen késő továbbtanulásró...

25 évesen késő továbbtanulásról gondolkozni?

Figyelt kérdés
25 leszek, most készülök a nyelvvizsgámra, de néha olyan szánalmasnak érzem magam, hogy míg mások már 16 évesen középfokúznak, én 25 évesen próbálkozok vele. Jogosítványom sincs, ez lehetne a következő lépés a nyelvvizsga után, de valójában nem érdekel, drága is, autóm sincs, és nem is tervezem hogy fogok vásárolni autót. néha elgondolkozom hogy jó lenne egyetemre felvételizni, de ismerősöktől hallom, hogy szinte lehetetlen állandó munka mellett megcsinálni az egyetemet, olyanok a követelmények. Anyagilag viszont csak magamra számíthatok. Néha meg azt érzem, hogy mit akarok én, ezt nem most kellene, 18 évesen kellett volna kitalálni, már késő.... írjatok véleményt légyszives! köszi
2015. júl. 26. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
sosem késő ha igazán szeretnéd ;)
2015. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én 45 évesen gimnazista vagyok. Esti tagozatos. Szerintem nem.
2015. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Aki mégegyszer megkérdi ezt a hülyeséget, főleg 30 alatt, annak én magam veszek járókeretet és otthonkát. Az eszem megáll.
2015. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem késő, csak kicsit nehezebb kivitelezni a meló miatt. Hajrá! Bőven előfordulnak fősulin is 30-40-50 évesek, egyáltalán nem ciki vagy ilyenek.
2015. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Ne röhögtess, 40 éves korig mehetsz államilag támogatott szakra.
2015. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató válaszokat :) valószínűleg csak az önbizalmam miatt látom ilyen siralmasnak a helyzetet :)
2015. júl. 26. 23:22
 7/17 anonim válasza:
84%
Én is most, 24 évesen kezdem az egyetemet, egy ismerősöm is, egy másik meg 23 évesen kezdte, egy harmadik meg 26 évesen most tervezgeti. Szerintem egyetemen sokan vannak a huszas éveik közepén.
2015. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy kb 3 gyerekes anyuka is :) Sőt a szüleim is felnőttként jártak, igaz levelezőre, de az mindegy. De volt a hírekben egy idős néni is, mint kb az ország legidősebb egyetemistája. Ehhez képest hol vagy te a 25 éveddel. Jaj te. Aztán ráadásul még 25 se vagy. Azok akik egymás után végeznek két egyetemet is vannak annyi idősek, sőt én még 25 évesen sem leszek a végén annak hogy mintdazt a sor dolgot végigjárjam amit majd kell, ahhoz hogy valaha pontosan azt csináljam amiért elkezdtem. Soha nincs késő, a 18 éves ember feje ritkán van annyira kiforrva hogy határozottan, minden kétség nélkül tudja mit akar. Az ismerőseidnek meg szerintem nincs elég akaraterejük. Aki akar bármit meg tud csinálni.
2015. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha belegondolok hogy eltelik 5 év, és nem próbáltam meg, holott addigra ha ügyes vagyok, már végzek is vele, akkor biztos hogy megbánnám, hogy nem próbáltam meg. Ezért erre tényleg mondhatjuk, hogy jobb később, mint soha. 25 évesen talán irracionális kifogás az, hogy öreg vagyok hozzá. De sajnos sokszor valóban így érzem, hogy már késő. Örülök hogy van ellenpélda :)
2015. júl. 26. 23:32
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
25 éves vagy. Alig 40 éved van a nyugdíjig. Ne nagyon kezdj már bele semmibe. Tartós tejet meg pláne ne vegyél.
2015. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!