Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszban mi értelme van a 2...

Oroszban mi értelme van a 2 jövő időnek?

Figyelt kérdés
Mikor használjuk őket?
2015. júl. 27. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a "mi értelme van" egy nyelvvel kapcsolatban kicsit furán hangzik.

Nem kétféle jövő idő van, hanem a 2 igeszemléletnek másképp képezzük a jövő idejét: a folyamatos igéknek összetett, a befejezett igéknek pedig egyszerű alakban. Tehát a különbség nem a jövő időkben rejlik, hanem abban, hogy folyamatos vagy befejezett igét kell-e az adott mondatban használni. Folyamatos általában ismétlődő vagy hosszan tartó, befejezett egyszeri, lezárt.

2015. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg kicsit furcsa a megfogalmazás visszaolvasva. Köszönöm a választ!
2015. júl. 28. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a nyelvtani szöveg helyett inkább azt mondom, gondolkozz magyar fejjel egy picit és simán megérted az igeszemléletet.


Mi a különbség ezek között?

Сегодня утром читал газету. - Ma reggel újságot olvastam/olvasgattam.

Сегодня утром прочитал газету. - Ma reggel elolvastam az újságot.


Что вы делаете? - Смотрим фильм. - Mit csináltok? - Filmet nézünk.

Что сделаете завтра вечером? - Посмотрим фильм. - Mit csináltok holnap este? - Megnézünk egy filmet.


Amikor elmentem, a barátnőm éppen levelet írt, hazaértem, már megírta. - Когда я ушёл, девушка моя писала письмо, как только вернулся, она уже написала.


Mindjárt kiteszem az asztalra. - Сейчас выложу на стол.


Azt értsd meg, hogy magyarul is használjuk ezt a szemléletet, csak nem gondolunk bele + ez a magyar nyelvben nem ennyire kőbe vésett szabály, mint oroszul.

Az ilyenekre érezz rá, hogy mi a különbség:

- csinálom - megcsinálom

- láttam - megláttam

- tolta a kanapét - kitolta a kanapét

- épült a ház - felépült a ház

- megyek a boltba - elmegyek a boltba

stb.


Nyelvtanilag ugyanúgy ragozzuk - mégis más időben játszódik, másat jelent. És ez oroszul is pont így van.

2016. ápr. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Что сделаете завтра вечером?" ilyen kérdés nincs. Sto vi búgyetye gyéláty? Mit fog csinálni, összetett jövő. Hosszabb időre, egy egész estére vonatkozik.
2016. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!