Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez az angol mondat?

Helyes ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

Egyik tesztben nem volt jó ez a mondat hanem going to-t kelletett volna írni


Look at those black clouds. I think it will rain.


I think után nem will-t használunk?


2015. júl. 27. 15:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

He asked me out on a date. We .......... to the cinema on Saturday.


going to

will go


Itt miért nem you a will go

2015. júl. 27. 15:38
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem a thinktől függ. Attól going to, hogxy van valami rá utaló jel, nem csak úgy tippeli. Lásd a fekete felhők.
2015. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A második folyamatos jövővel a legjobb=we are going to go (are/is v+ing) mert megbeszélték, eltervezték, már biztos. A willt ajánlatoknál (i will help you) ígéreteknél(i will always love you) és jóslásoknál használjuk( you will have 3 children, it will rain tomorrow)
2015. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
jaj most láttam, hogy elírtam! A foylamatos a go nélkül van. Tehát we are going to the cinema saturday
2015. júl. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

At last I have found a people.

Ez helyes


At last után milyen igeidőt kell használni

2015. júl. 27. 18:13
 6/11 anonim ***** válasza:
ez nagyon nem helyes. Szerintem at least re gondolsz. És nem a people a person maximum. És akármilyet, attól függ, hogy mit akarsz mondani. Az at least azt jelenti, hogy legalább. Ezt pont úgy mint a magyarban, többféle igeidővel is használhatod.
2015. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Végre találtam egy embert.
2015. júl. 27. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:

jah jó akkor is at last i have found a person/ someone

az után is bármilyen igeidőt használhatsz, attól függően, hogy mi a mondat. Viszont a people olyan nincs, mert a people az többesszám, az elé nem rakhatod azt, hogy egy.

2015. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2015. júl. 27. 18:32
 10/11 A kérdező kommentje:

egyszerű vagy folyamatos jelenel mondanád


Én dolgozok egy étteremben.

2015. júl. 27. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!