Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a nehezebb: Euroexam...

Melyik a nehezebb: Euroexam Angol középfokó (b2) nyelvvizsga, vagy Angol nyelvből érettségi akármelyik szinten?

Figyelt kérdés
14 évesen nyelvvizsgáztam angolból, majd 1,5 éven át németet tanultam a középiskolában. Most átmentem angol csoportba, hogy majd ebből érettségizhessek. Szerintetek sikerülhet ötösre?
2010. márc. 6. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De miért szeretnél ebből érettségizni ha már van nyelvvizsgád? Így teljesen felesleges.. Am angol nyelvvizsga nehezebb mint az érettségi. De ha neked van nyelvvizsgád angolból akkor németből lett volna érdemes továbbmenned..
2010. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A középszint jóval könnyebb, mint a nyelvvizsga, az emelt elvileg ugyanolyan, gyakorlatilag állítólag nehezebb.
2010. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
még az emelt érettségi is könnyebb mint a középszintű nyelvvizsga.. de lehet h attól függ hol mert euroról nincs tapasztalatom..
2010. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nézegettem az emelt angol feladatokat elég durvák.

Pl. olyan feladat, hogy ki vannak szavak, de semmi alternatíva sincs megadva... Azért nem kellemes.

2010. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Még a "régi rendszer szerint" érettségiztem, nem nyelvből, és utána szereztem a középf. bővített C nyelvvizsgát.

Szerintem az érettségi annyival volt nehezebb, hogy ott sok más tárgyból is teljesíteni kell, és ezeket "együtt" kellett tudni az érettségin, mindenből minden tételt kb. ugyanazon a (jó) szinten nem volt egyszerű (legalábbis a régi rendszerben).

2010. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 7. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:

középszintű érettségi a legkönnyebb ezek közül B1-es, nyelvvizsga B2, emelt érettségi B2+...

most fogok nyv-zni utána októberben érettségi. Az érettségi sokkal könnyebb legalábbis nekem :)

2010. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!