Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki volt mar nyelvsuliban?...

Valaki volt mar nyelvsuliban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon nyelvtanfolyamon de nem angolosban hanem pl nemet francia spanyol vagy akar olasz.

Mondanatok tapasztalatokat?? Elmenyek? Milyen orszagokbol jottek sokan?

Elore koszi :)



2015. júl. 28. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor kijöttem Franciaországba, néhány hónapig (nem egészen egy évig) jártam az Alliance Française délelőtti tanfolyamára.

A világ minden tájáról jönnek tanulók, jobbára fiatalok, de idősebbek is.

Beiratkozáskor kapsz egy kitöltenivaló űrlap-szerűséget, és az eredmény alapján állapítják meg, milyen a nívód. Eszerint osztanak be kezdő, haladó stb. osztályokba, de év közben is lehet "ugrani", ha a becslés téves (erronée) lett volna.

Év végén (júliusban) van a vizsga, és ha sikeres volt az éved, diplomát kapsz. Ha nem, szeptember-októbertől újabb évet kezdesz.

Nekem sikerült, bár csak decmber elején iratkoztam be, mert év közben is el lehet kezdeni.

Szerettem az "iskolát", mert nagyon jó a hangulat, és rendkívül eredményes a (kizárólag francia nyelvű) oktatás.

2015. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszod:)

Arra lennek meg kivancsi hogy a fiatalok koreben voltak akik az anyanyelvukon illetve vagy angolul beszelgettek egymas kozott?

2015. júl. 30. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Voltak, persze, de csak az iskolán kívül.

12h-kor volt vége a délelőtti kurzusnak, akkor bementünk valahova egy kávét meginni, valamit enni, vagy csak egyszerűen kiültünk egy térre vagy a Luxemburg-kertbe kajálni vagy dumálni.

De a saját érdekünkben a lehető leggyorsabban, amint tudtunk valamit gagyogni, franciára fordult a szó, és elmagyaráztuk egymásnak, amit a másik nem jól értett.

Abban az évfolyamban - de ez már olyan régen volt, hogy talán igaz sem volt -, nagyon jó kis "brancs" alakult ki, esténként is eljártunk, néha egymáshoz is, aki tehette.

Voltak persze maguknakvaló zárkózottabb évfolyamtársak, de ez mindenhol így van. Később az egyetemen is ezt tapasztaltam.

Te hova szeretnél menni, és mik az eshetőségeid, céljaid?

2015. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!