Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lehet a legkönn...

Zotya112 kérdése:

Melyik nyelvet lehet a legkönnyebben megtanulni az alábbiak közül? Német, Orosz, Spanyol, Olasz?

Figyelt kérdés

Angol mellé szeretnék még egy idegennyelvet tanulni, és kb három év alatt el szeretnék jutni kommunikációs szintre, meg középfokú nyelvvizsgára.

Némettel a névelők miatt sokat szenvedtem középsuliban, mert sok nyelvtan épült rájuk, és már nem is emlékszem rá, bár elvileg a németre mondják, hogy logikus nyelv. Orosz után állítólag könnyebb a környező szláv nyelveket megtanulni, vagy azt ott jobban értik? Latin nyelvekről nem igen tudok sokat, talán annyi ,hogy az angolban van agy pár latinból átvett jövevényszó, meg ezek a nyelvek számomra egzotikusabbnak tűnnek. Szerintetek, mi a nehézségi sorrend?



2015. júl. 30. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a németet érdemes lenne, hasznos és ANNYIRA nem nehéz. A névelőket kell megtanulni, a többi nem nehezebb mint a többi nyelvben. Újlatin nyelvek szépek, és nem is annyira vészesen nehezek (úgy tudom.. kukkot nem beszélek olaszul v spanyolul).

Szerintem:

1, Orosz / német (orosz is névelőzik meg nemezik, úgy tudom)

2, Spanyol / Olasz (fogalmam nincs, melyik nehezebb és miben).


De szerintem nem érdemes úgy dönteni, hogy "melyik könnyebb". A németet tudom ajánlani. Azt cáfolom, hogy logikus, de tanulható. A szavakat nehezebb megtanulni a névelők, többesszámok miatt, igék esetében meg sokkal több a rendhagyó mint az angolban. A nyelvtana viszont nagyon szabályos, és úgyis rád ragad, hogy mit hogy kell.

2015. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a spanyol, legalábbis az osztálytársaim akik egy éve tanulnak elég jól állnak, a németről saját példámon át mondhatom, hogy nagyon nehéz.
2015. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
De az kétségtelen, hogy a német ezerszer hasznosabb mint a spanyol vagy bármelyik másik.
2015. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Én akit ismerek,hogy több nyelvet tanul mind Németet választ,mivel oda járnak ki dolgozni a környékről nagyon sokan. Családosok költöznek ki a jobb élet reményében. Vagy csak hitelt kell visszatörleszeni,de hazai forrásból nem tudják állni.

Anyám és Apám is Német nyelvterületen dolgoznak. Apám ingázik több Németnyelvű ország közt évek óta 2000,2500 euró feletti fizetéssel. Anyám is 1500 kürül hoz havonta.

2015. júl. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Ne az alapján válassz, hogy melyik a legkönnyebb. A hasznosság számítson. Márpedig ebből a szempontból egyértelműen a német a befutó. Utána jön az orosz, mivel most nekik nyalunk. A cigányos olasz, spanyol nyelvvel nem sokra mész.
2015. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

@Matekmumus

Az oroszban nincsen semmilyen névelő XD

A német a kemény, kitartó, céltudatos férfiak nyelve. Hanyagold, nem neked való. Tanulj spanyolul, az most a divat.

2015. aug. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én az oroszt ajánlanám, én is azt tanulok angol mellett, habár egy darabig tanultam németül is sose volt a kedvencem.

Eleinte kicsit nehéz megtanulni a cirill betűket, de szerintem az orosz könnyebb mint a német, és szerintem hasznos is lesz. Valamit szerintem a hangzása is szebb mint a németé de ez csak személyes vélemény.

2015. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Egyébként az oroszban vannak nemek de nincsenek nevelők, a szó nemét ránézésre meg lehet állapítani
2015. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Arról nem tudtok valamit, hogy az orosz nyelvel mennyire hasonlóak a környező szláv nyelvek?
2015. aug. 3. 11:51
 10/12 anonim válasza:
A keleti szláv nyelvekkel elég nagy az egyezés pl ukrán,bolgár kb. 80% a nyugati szláv nyelvekkel pl lengyel cseh kisebb
2015. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!