Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Lehetne egy kérdésem?

Angolosok! Lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára készülök. A szóbeli részére az 1000 Questions, 1000 Answers című könyvből. Viszont ez a könyv annyira komplex: tele van rengeteg kifejezéssel, témával, mintaválasszal.Hogyan tudnék legegyszerűbben tanulni ebből a könyvből? Ha valaki tanult már ebből, akkor hogy csinálta, hogy hatásos is legyen, ne felejtse el a tanultakat? Válaszaitokat előre is köszönöm. :D
2015. aug. 1. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgára inkább azt javaslom, hogy beszélgetni tanulj meg. Azt ilyen könyvekből nem lehet. Hogy miért? Mert egy kérdést ezer módon fel lehet tenni, és legalább annyi módon meg is lehet válaszolni. Én azt javaslom, hogy tankönyvekből, Upstream pl., tanulj szavakat kifejezéseket. Írj fogalmazásokat... És találj valakit, akivel tudsz beszélgetni. Pl. nekem régen, a B2-nél környezetvédelemről, meg családról kellett beszélgetnem. Sztorikat kell elmondani, de nem lehet előre felkészülni rá, ott kell lökni a történeteket. Lehetőleg legyen helyes nyelvtanilag, de legyen egyben vicces is. Az ilyesmit szeretik, nekem a szóbelim az 88%-os lett.
2015. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell az egész könyvet kívülről fújni, ez több, mint amit a vizsgán elvárnak. A kérdésekre válaszolsz magadnak vagy másnak, de lehetőleg hangosan, majd utána átnézed az ajánlott szavakat és mintaválaszokat, összehasonlítod, és azokkal bővítva újra elmondod a válaszodat. A szavak közül jelöld meg, amelyik tetszik, érdekel, a többit meg hagyd. Időigényes, dehát a tanulás időt igényel.
2015. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megtanulod a szavakat és utána elolvasod az olvasmányokat.
2015. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!