Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "I should like to propose my...

"I should like to propose my candidature. " Ez helyes?

Figyelt kérdés
Angolul írom a motivációs levelem és találtam a neten egy ilyen formulát a "would like to" helyett. Csak egyszerű érdeklődés, hogy ez hülyeség, vagy létező formula? (Sehol máshol nem fordult elő amúgy.)

2015. aug. 5. 16:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Itt láttam.: [link]
2015. aug. 5. 16:57
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó ez a mondat.
2015. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És akkor fizikailag "szeretnémet" jelent? (Köszönöm a válaszod! +1 like.)
2015. aug. 5. 17:45
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon be fog jönni, ha az oxfordi egyetem óangol tanszékére adsz be pályázatot éppen. Ha viszont nem, akkor maradj a wouldnál.


Általában ha valaki nem tud rendesen egy idegen nyelvet, akkor az a legjobb, ha mindig a legbevettebb, legelterjedtebb kifejezéseket használja. Felesleges extrázni, amikor sem nyelvtanilag, sem stilárisan nem tudod megítélni egy-egy kifejezés használati értékét.

2015. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Másként. Hát igen, az író nagyon választékos, viszont ő anyanyalvű.
2015. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépem köszönöm - még egyszer - az elsőnek és az utolsónak a konstruktív hozzászólását.


Sün Integré! Örülök, hogy felületet biztosíthattam egy pár soros okoskodásnak a részedről. Remélem felért egy esti dugással. ;) Semmiféle extrázásról nem esett szó. Én valóban egy olyasvalaki vagyok, akinek nem anyanyelve az angol és még bőven tanulja - és szeretné igazán megtanulni - ugyanakkor hogy a pitsába fogom bármikor is "stilárisan megítélni egy-egy kifejezés használati értékét", ha nem kérdezem/kérdezhetem meg? Gratulálok! Te ezek szerint tudod mi a "használati értéke" ennek a kifejezésnek. Viszont a te kommentedből nekem még továbbra se derült ki, hogy mi az. Azért ne gyere ide hülyeségeket írogatni, hogy arrogánsan villogtass egy olyan tudást, amiért valószínűleg nem dolgoztál meg. Ha nem akarsz a kérdésre válaszolni, nem kell és el lehet oldalogni fszba! Pá!

2015. aug. 5. 20:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Fuss egy kört a ház körül, kérdező. Teljesen jó tanácsot adtam, magam is ezt a gyakorlatot követem, ha olyan nyelven próbálok fogalmazni, amit nem beszélek jól.


De ha gondolod, nyugodtan nyomd tele mindenféle szokatlan, "sehol máshol nem fordult elő" típusú kifejezéssel a szövegedet, te bajod.

2015. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én már egyszer összerúgtam a port ezzel a Sünnel, de most teljesen igaza van és egyáltalán nem bántó a stílusa, a tanácsa pedig hasznos. A should régies, avítt, a mellékelt levél meglehetősen emelkedett, nem kell ilyet írni. Stilisztikailag olyan, mintha magyarul ilyeneket írnál, hogy olybá tekintem meg méltóztassék.
2015. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
20:50-es. Ha ezt írja le, amit te most, akkor kap egy iszonyatosan nagy like-ot tőlem (ahogy most te is kapsz majd). De az felháborít, amikor valaki csak azért szól hozzá egy témához, hogy közölje, hogy ő ért hozzá, te pedig nem és nem hajlandó - ha már ekkora nagy Isten - felvilágosítani, hogy jelen esetben mi a "helyi értéke" annak, amire te kíváncsi vagy. Én ezt a nesze semmi, fogd meg jól kategóriájának veszem. Nem akartam felhasználni, de fúrta az oldalam a kíváncsiság meg a tudásvágy. A te válaszod informatív volt az övé nem. Ha legközelebb meglátom ezt a kifejezést a te válaszod alapján érteni fogom, hogy nagyjából mit jelenthet, az övéből nem.
2015. aug. 5. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Ok, kérdező, örülök, hogy a másik válaszoló válaszából kiderült a kívánt információ. Sokkal szebb napokat kívánok neked!
2015. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!