Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgáknál lehet kérni,...

Nyelvvizsgáknál lehet kérni, hogy egynyelvű legyen vagy kétnyelvű. De ha semmilyen előnyöm nem származik abból, hogy egynyelvűt választok akkor mi értelme ennek a formának?

Figyelt kérdés

Akkor mindenki kétnyelvűt választana, mert ott magyar a feladatleírás, vagy nem? Egynyelvűnél pedig minden angol. Nem értem miért lehet válogatni.

Elnézést, hogy annyira egyértelmű dolgot kérdezek, egyszerűen nincs tapasztalatom ilyen téren. A válaszokat előre is köszönöm.



2015. aug. 8. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehol se magyar a feladat utasítása, az egynyelvű kétnyelvű nem ezt jelenti. Az egynyelvűben nem kell fordítani. És az azoknak kell akik fordítók akarnak lenni pl.
2015. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az egynyelvű könnyebb, a kétnyelvűben többet kell tudni. (csak hogy egyértelmű legyen, mert az előbb elég értelmetlenre sikerült a válasz ezen része)
2015. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Áhá! De értettem, köszönöm. :) Tehát a kétnyelvű akkor nehezebb. Akkor viszont nem logikus számomra, hogy miért választanának az emberek nehezebbet, amikor könnyebb módon, kevesebb tudással is ugyanannyi ( ha nem több ) ponthoz juthatnak :D

Ez így ilyen formán senkinek sem éri meg, még annak sem aki fordító akarna lenni.

2015. aug. 8. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy könnyebb az egynyelvű, mert ha valakinek pont a fordítás megy jól, annak az javít az átlagon. Szerintem a két nyelvvizsgának csak azért van jelentősége, mert egyes helyeken megszabják, hogy milyennek kell lennie.
2015. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ahová kell a kétnyelvű, de igen, ha nem mondják kifejezetten, hogy az kell, akkor tényleg semmi értelme:)
2015. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kétnyelvűt csináltam, mert jól megy a fordítás, így felfelé húzta az átlagomat.:)
2015. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérni lehet, hanem vannak egynyelvű és kétnyelvű vizsgák.

1. Külföldön csak az egynyelvű vizsgát fogadják el, így ha valakinek nem csupán a felvételi pontok miatt kell vizsga, akkor célszerűbb azt választani.

2. Kinek mi a nehéz. Ha valakinek jól megy a fordítgatás, akkor jobban jár a kétnyelvű vizsgával. De ha nem megy neki jól, akkor jobban jár az egynyelvűvel...

2015. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!