Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciából és németből legyen...

Franciából és németből legyen C1-es tudásom, vagy ebből a kettőből, olaszból és oroszból B2-es?

Figyelt kérdés
Iskolában franciát és németet tanulok, és arra gondoltam, hogy kiegészíteném a tudásomat, és 12. végére felsőfokon tudnék beszélni a két nyelven. Vagy inkább tanulok olaszul és oroszul is, és eljutok ugyanakkorra B2-es szintre mind a négy nyelvből.

2015. aug. 9. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

És mi a helyzet az angollal?

Az orosz nagyon hasznos lenne, az olasz már kevésbé, spanyollal sokkal jobban járnál, kivéve, ha Olaszországba készül dolgozni/élni.

2015. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És most ez a válaszod?
2015. aug. 9. 13:41
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Hacsak nem vagy különleges nyelvtehetség, ez nem fog menni. Középiskolában két felsőfok - azért ez nem jellemző. Egy se nagyon és két középfok se nagyon. De én amúgy a 4 nyelv középfokon-ra szavazok, akkor több nyelvet ismersz, többfelé van lehetőséged, és utána bármelyiket fel tudod fejleszteni felsőfokra.
2015. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Az nem megoldás, hogy a németet felsőfokra, francia marad középfokon és olasz vagy oroszból közép? Így megtanulsz mégegy nyelvet, de lesz felsőfokúd is.

Az angolt amúgy én is hiànyolom, olasznál és orosznál azt jobban tudnád hasznosítani.

2015. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Ezért kérdeztem éppen, hogy hogy állsz az angollal, anélkül nehéz válaszolni.

Ha nem tudsz angolul, akkor kár ilyeneken gondolkozni, mert az olyan mintha megcsinálnád a jogsit mindenre kivéve autóra. Attól is függ egyetemen mit szeretnél tanulni.

De ennyi alapján azt mondom, az olasznak nincs értelme, kicsi az esélye, hogy megtérül a befektetett munka, orosz már más tészta, az viszont még több időt igényel és szerintem sincs ennyi időd gimi alatt.

Én azt mondom inkább 2db C1, mert egy b2-es tudásba még sok időt kell tenni, hogy használható legyen munkahelyen. Komolyabb helyeken folyékony nyelvtudást várnak el, és a b2 még nagyon nem az.

2015. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért nincs a lehetőségek között az angol, mert !nincs! esélye. Nem kell az életemet tervezni, és az, hogy mennyire tudok angolul, nem befolyásolja azt, hogy megtudjak tanulni egy másik nyelvet, vagy épp azt, hogy válaszolni lehessen a kérdésemre. Két opció van, érvekkel, mint a második válaszoló is tette, segítsetek dönteni, mert szorít az idő. (Az utolsó válaszolónak azért hasznos gondolata is volt, szeretném megjegyezni. Így kellene csak.)
2015. aug. 9. 14:50
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Elnézést, ha megbántottalak, véletlenül sem szeretném megtervezni az életed. Viszont kicsit gyenge érvnek érzem azt hogy az angolnak "nincs esélye". Nagyon szuper lesz, hogy mindenféle nyelven tudsz majd társalogni kivéve angolul ami a legfontosabb lenne.

Csak nézz szét egy állásportálon, mindenhol alap a folyékony angol és esetenként egy második nyelv előnyt jelent.

Én Franciaországban dolgozom, egy francia nagyvállalatnál és az álláshirdetésben az volt, hogy folyékony angol és francia nyelvtudás előnyt jelent.

Minden angolul történik, anélkül egész életedben meg leszel lőve, rengetegszer tartanak nekünk pl tréninget külsős emberek, ki találod milyen nyelven? Angolul.

De persze, ha egy berlini pékségben szeretnél életed végéig eladó lenni, akkor hajrá!

2015. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Apám brit, és úgy nőttem fel, hogy két anyanyelvem van. kitalálod, hogy melyik az a kettő?
2015. aug. 9. 15:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek: hát látszik, örökölted apádtól a brit felsőbbrendűségérzésesedet!! :)
2015. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

És nehéz lett volna ezzel kezdeni, igaz? Bár még arra se sikerült válaszolnod, hogy mit szeretnél magaddal kezdeni gimi után és így várod, hogy megmondja itt neked bárki is a tutit?

Ezek után viszont még mindig azt mondom két C1, mert akikkel találkozni fogsz életed során valószínűleg jobban fognak tudni angolul, mint te az ő nyelvükön.

2015. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!