Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen kiadású német szótárt...

Milyen kiadású német szótárt vegyek?

Figyelt kérdés

Most kezdenék hozzá a német nyelvhez. Az új szótárak borsos árban vannak ezért használtan veszek.


Mennyire változik a nyelv?



2015. aug. 12. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

szerintem az egyik legjobb.


Amúgy kb mindegy. Halász Előd féle szótár jó szokott lenni. Legalábbis nekem 25 éve és 2 éve sem volt vele problémám. Igaz, a régi kiadásban van 1-2 dolog, aminek a helyesírása változott, de ezt hamar megtanulod, és automatikus lesz az átírása (pl ß használata, jónéhány éve ss használandó helyette, de sztem a németeket sem kifejezetten érdekli, hogy hogyan írod)

2015. aug. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia


Köszönöm


A lényeg az volt, hogy egy 5-10 éves nagyszótárt is meg merjek venni.


Egyelőre még a német-német szótár messze van, sőt most még csak az éjjel-nappal ORF hallgatása megy.


Köszönöm...

2015. aug. 12. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
5-10 éves szótár bőven jó lesz.
2015. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Régebbi is szóba jönet?
2015. aug. 23. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!