Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesek ezek a mondatok németül?

Helyesek ezek a mondatok németül?

Figyelt kérdés

Most kezdtem, két hete a németet tanulni teljesen nulláról, nincsenek régi emlékeim... Adottak ugye a névelők, valamint a többesszámok. Ezek memorizálásra el kezdtem mondatokat írni, hátha segítene az alap szótárazás mellett.


Ich bin im Kurs.

Die Kurse sind frei.

Mein Deutschlehrer ist dünn.

Im Universität die Lehrer heißen mich Tom.

Mein Englischlehrerin ist hübsch.

Die Lehrerinnen sind höflich im die Schule.

Kata arbeiten im Wien.


Vannak még mondataim, de amit nem tudok, hogy helyhatározás esetén, hogy van a helyes alak. Írtam elég sokszor, hogy im. Ilyenkor kell mögé a névelő?

Im der Kurs vagy Im Kurs ?


Megköszönném, ha valaki vette egy pillantást rá, esetleg valami tippel szolgálna a memorizálással kapcsolatosan.


Köszönöm!



2015. aug. 16. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem is tudom, hol kezdjem... :)


Ich bin im Kurs.

Ha mindenképpen így szeretnéd mondani, akkor: Ich bin an einem Kurs. Bár szerintem senki nem mond ilyet. Akkor már sokkal szebb ez: Ich nehme an einem Kurs teil. (Résztveszek egy tanfolyamon.)


Die Kurse sind frei.

Ezzel pontosan mit szerettél volna? Talán hogy ingyenes? Akkor: Die Kurse sind kostenlos. Bár ez is furcsán hangzik így.


Mein Deutschlehrer ist dünn.

Ez helyes.


Im Universität die Lehrer heißen mich Tom.

Ezt megint nem teljesen értem. Az egyetemen a tanárok Tomnak hívnak? Ez esetben: An Universität nennen mich die Lehrer Tom.


Mein Englischlehrerin ist hübsch.

Meine Englischlehrerin ist hübsch.


Die Lehrerinnen sind höflich im die Schule.

Die Lehrerinnen sind höflich in der Schule.


Kata arbeiten im Wien.

Kata arbeitet im Wien.


Sajnos a német perpozíciókra (in, an, bei, um, für stb.) sem igen van szabály, meg kell tanulni a vonzataikkal együtt, ahogy a névelőket és azok ragozását is.

A prepozíciók után egy-két kivételtől eltekintve mindig kell névelő, csak valamikor az egybeolvad a prepozícióval.

Példa:

Ich gehe ins (in das) Kino. - Moziba megyek.

Ich bin im (in dem) Kino. - Moziban vagyok.

in+A (-ba,-be) és in+D (-ban,-ben)

A Kino névelője das.

A das alanyesete (Nominativ) das, tárgyesete (Akkusativ) das, részes esete (Dativ) dem és a birtokos esete (Genitiv) des.

Ezeket mind meg kell tanulnod és akkor érteni fogod már.


[link]

[link]

2015. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, javítom magam:

Kata arbeitet iN Wien.

2015. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy főnévhez akkor hány dolgot kell még tanulni? Van eddig két paraméterem, névelő és többesszám.
2015. aug. 16. 20:16
 4/4 anonim ***** válasza:
An der Uni(versität) nennen mich die Lehrer Tom
2016. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!