Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Letöltöttem az ANKI-t de azt...

Letöltöttem az ANKI-t de azt olvastam hogy nem csak szavakat kellene tanulni hanem ilyen mondat részt pl 7 szóbol álló mondatokat kellene irni a kártyára, ez igaz?

Figyelt kérdés
Nem értem azért tanulok egy nyelvet mert nem tudom, ha elkezdek késziteni saját kártyát honnan tudjam hogy egy német szónak mi a megfelelője?

2015. aug. 21. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a kérdésed nem teljesen értem. a program, az ANKI célja, hogy bizonyos időközönként-minél gyakrabban- ki tudd kérdezni magad. A működési elve, hogy a szót, vagy kifejezést te írod fel, igen, és nyilván olyat írsz rá, amit nem tudsz megjegyezni. Ez nem egy olyan hagyományos értelemben vett szótár. Te szótárazod ki a tanulni kívánt szavakat, az ANKI pedig "kikérdezi". És igen, a nyelvtanulás hatékonyabb, jobban megragad, ha a szavakat mondatszerűen tanulnod. A szövegkörnyezetében tanulva könnyebben megragad az agyunkban.
2015. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazt vedd fel az Ankiba, amit egy hagyományos szótárfüzetbe felvennél.
2015. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem csak én úgy voltam vele hogy az ANKI lesz a ''szótáram'', ám akkor hol/hogy tanuljak szavakat hogy bővüljön a szókincsem?
2015. aug. 22. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
szókincsbővítésre a legjobb mód, ha német nyelvű filmeket nézel, valamit néemt nyelvű könyveket olvasol! Kellemest a hasznossal :)
2015. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és amit nem tudok az irjam ki majd nézek utána? ilyen alapon kezdhetem jegyzetelni elejétöl a végéig :l
2015. aug. 24. 13:02
 6/11 anonim ***** válasza:
a szókincsbővítés nem erről szól.. ha sokat olvasol, és egy szövegkörnyezetet, ott sok minden többször is előfordul és rögzül. szavanként tanulni és kikérdezgetni baromság. egy hétig tudod és utána elfelejted.
2015. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hmm :l köszönöm a tanácsot
2015. aug. 24. 18:43
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os, én még nem láttam senkit, aki olvasgatva megtanulta volna egy nyelv szókincsét. Pláne alapszinttől, amelyen a kérdező is áll. Kb. olyan a különbség, mint a történelemkönyv olvasgatása meg a megtanulása között. Olvasgatni is haxznos, szó se róla...
2015. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as, részben igazad van. persze, kell mellette a szótározgatás is. de a nyelv közegében való jelenlét-olvasás,hallgatás-sokkal fontosabb. egy kisgyermek sem szótárral tanulja a nyelvet-hanem abból, amit hall, amit lát.
2015. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"egy kisgyermek sem szótárral tanulja a nyelvet-hanem abból, amit hall, amit lát"


Ez csak egy téveszme. Egy kisgyerek abból tanulja a nyelvet, hogy éveken keresztül napi sok órában tanítgatják meg javítgatják őt a felnőttek. Mi az ott, Pistike? Te-hén! Mondjad szépen, te-hén! Mit mond a tehén, Pistike? Múúúú! Mondjad szépen, múúúúú! Nem villanyos, hanem villamos, mondjad szépen, Pistike: vil-la-mos! Nem lépa, hanem répa, mondjad szépen, ré-pa! És ez megy vég nélkül, éveken keresztül.


Ha felnőttként találsz valakit, aki éveken át összesen több ezer órában tanítgat meg javítgat, meg 50x is elmondja neked a szavakat, akkor valóban nincs szükség szótárazásra meg szisztematikus tanulásra. Ha viszont nem találsz ilyet (és 99%, hogy nem találsz ilyet), akkor ezt pótolnod kell szótanulással, szótárazással, nyelvtantanulással stb. Pusztán hallás-olvasás alapján ugyanúgy nem fogsz soha megtanulni egy nyelvet, mint ahogy egy kisgyerek sem tanulna meg.

2015. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!