Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hasmenés vizsgadrukk miatt?...

Hasmenés vizsgadrukk miatt? Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek szóbelizni angolból, pénteken meg írásbeli. Csütörtök óta gond van az emésztésemmel, már nem merek enni mert azt gondolom minden úgyis kijön belőlem... Amúgy én alapból ilyen vagyok, stressz helyzetekben sokszor jön rám gyomorgörcs és sajnos hasmenés..

Az a fura, hogy most tök nyugodtan állok az egész nyelvvizsgához, mert felkészültem és úgy vagyok vele hogy "odamegyek, megcsinálom, sikerülni fog és kész". De tudat alatt mégis van bennem valami idegesség és nem tudom hogyan űzzem ki. :(

Hasfogót már vettem be csütörtökön, ma reggelre elmúlt a hatása és ugyanúgy lazább volt a székletem. Nem akarok vizsga előtt megint bevenni egyet, mert már annyiszor kellett használnom, hogy kezdek rá immunissá válni és akkor csak rosszabbodnak a tünetek. (most csak azért vettem be mert nem akartam lemondani egy fontos találkozót, és már vagy 3 hónap telt el az utolsó hasfogó tabletta beszedése óta)

Mit tanácsoltok a gyógyszeren kívül? El akarom nyomni magamban ezt a feszültséget.



2015. aug. 22. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyél banánt, étcsokit. A vizsgadrukkot neked kell tudni kezelni. És sok sikert!
2015. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Youtube-on keress rá a "Sziget" meditációra. Meditálj. Olvass. Hallgass nyugtató zenét. Vigyél valami kabalát, amire ha ránézel megnyugszol. Igyál sok vizet és egyél sok C-vitamint. Stresszelésnél a C-vitamin szint esik vissza elsőnek. Vizsga előtt vegyél egy nagy levegőt , fújd ki a stresszt és be az önbizalmat. Gondolj arra, hogy ők is emberek, és hogy ne izgulj annyira ; képzeld őket el ruha nélkül. HAhahah :D
2015. aug. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szobelit vedd ugy mint egy brszelgetest. Az is, akarcsak egy munka interju.

Az itasbelit meg ugy, hogy odamesz leirni amit tudsz, a legjobbat nyujtod amit lehet. Amit meg nem tudsz, azt ugy sem birod leirni, nyujtani.

Nem jo ha latjak, hogy ideg vagy. Szerintem a vizsgaztatok szivesebben vesznek egy laza, vidam embert, mint mar a 20-ik idegbajost.

2015. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sikerült megnyugodnom, mindig tettem valamit ami elterelte a figyelmem a vizsgáról, már nem izgulok annyira. :)
2015. aug. 23. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

ne hasfogót vegyél be, mert idegi alapú.

Én Panadolt használtam, igazából vizsga előtt. Vigyázz, paracetamolos.

Először volt, hogy megfázva mentem vizsgázni így bevettem gyógyszert, ami nem csak a lázamat kezelte, de az idegeimet is. Ennek köszönhetően életem legjobb vizsgáját írtam.


Ezután volt, hogy tudatosan is bevettem.

2019. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!