Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben lenne...

Milyen sorrendben lenne érdemes tanulnom a nyelveket és letenni a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

1. Németből középfokú nyelvvizsgám van, 80%-os emelt érettségivel szereztem, de utána 5 évig nem foglalkoztam a nyelvvel, most kb. gyenge B1 szinten lehetek. Szeretném visszahozni az elfelejtett dolgokat és felsőfokúzni.

2. Angolból tavasszal vizsgáztam B2 szinten, azóta is tanulok, fejlesztgetem magam, ebből is szeretnék felsőfokút.

3. Fél éve elkezdtem olaszt tanulni, erős A2, gyenge B1 között vagyok. Olaszból csak középfokig szeretnék eljutni.

Milyen sorrendben lenne érdemes haladnom?



2015. aug. 25. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet ezt párhuzamosan is csinálni, nem kell sorrendet állítani.
2015. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De szeptembertől mesterképzésre megyek. Így sok lenne egyszerre még 3 nyelvet is tanulni. 2-t tanulni és 1-et szinten tartani még menne, de egyszerre 3 nem.
2015. aug. 26. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig ha bármelyiket elhanyagolod, csak még jobban elfelejted. Nem kell külön-külön magas óraszámban, de foglalkozz mindegyikkel. Ha mindenáron választani kell, akkor talán csináld meg az angol felsőfokot először, az ecl-en egyébként elég könnyen megadják. Utána a német felső, talán gyorsabban visszajön, mint gondolnád, utána az olasz közép.
2015. aug. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor igyekszek mindegyikre időt szakítani. Köszi a tippet.
2015. aug. 26. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a legcélszerűbb az lenne, ha most az angolra és azt olaszra fókuszálnál, mert azokban most pont benne vagy.

A német várhat még egy keveset ha amúgy is öt éve foglalkoztál vele utoljára.

2015. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Az biztos, h az angol az 1. Közben szerintem próbálkozok a némettel és az olasszal is, amelyik jobban megy, arra ráfekszek és egy rövid ideig hanyagolom a másikat. 1 vagy 2 hónap alatt csak nem felejtem el, amit addig tanultam.
2015. aug. 28. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!