Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldre megyünk nyaralni,...

Külföldre megyünk nyaralni, tudok angolul és németül is egy alap szinten folyamatosan beszélni, de parázok. Miket kéne átnéznem, hogy ne érjen váratlan kérdés, vagy téma, pl egy szállásfoglalásnál?

Figyelt kérdés

Állítólag csak angolul beszélnek a szállodában, azaz angolul kéne intéznem a dolgokat, mivel csak én tudok más nyelveken, de 17 évesen azért kicsit beszartam ettől. Eddig csak németül csináltam, az a nagyobb szókincs miatt jobban megy. Persze nem azt mondom hogy általános iskolás szinten vagyok, csak...nem tudom mire lehet szükség. Írnátok pár mondatot ami hasznos lehet, hogy kicsit ráálljak a nyelvre, és a témákra ?

Gondolok itt bejelentkezésre a recepción, éttermi dolgokra, útbaigazításkérésre, stb.



2015. aug. 27. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondold át magadban az adott szituációkat, amikkel találkozhatsz egy szállodában, egy nyaralás során! Ezeket ha magadban végigjátszod magyarul, rájössz, hogy mik azok, amikre szükséged lehet. Egyébként lehet kapni turista-szótárakat, amikben direkt ilyen kifejezések, mondatok vannak, hátha jól jön egy olyan :) De ne félj egyébként, ha magabiztos vagy, menni fog, ráadásul az ilyen turisztikai jellegű helyek azért megértik a nem túl jó angolt is :) Az én szüleim évekig jártak úgy nyaralni külföldre, hogy semmilyen nyelvet nem beszéltek a magyaron kívül, mégis megoldották :)
2015. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne parázz, úgyis meg fogják érteni. Itt van néhány link, a fontosabb kifejezéseket tanuld meg, a többi pedig akár mehet kézzel-lábbal is, meg fogják érteni. :-)


[link]

[link]

2015. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!