Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elhatároztam, hogy megtanulok...

Elhatároztam, hogy megtanulok angolul 4 hónap alatt. Hol találok anyanyelvi angolokat az interneten?

Figyelt kérdés

Mivel van egy kis angol tudásom, így szeretném azt továbbfejleszteni, misem egyszerűbb minthogy a nyelvtan magolása helyett anyanyelven beszélőkkel beszélgessek, nem a nyelvvizsga érdekel, hanem a folyékony beszéd és a lehető legjobb szövegértés elsajátítása. Soha nem tanultam könyvekből angolt, csak németet, de azt nem is szeretem... de az angolt, igen. És sokkal jobban beszélem az angol nyelvet. Hiába van mögöttem 7 év teljesen felesleges német nyelvű oktatás, az általános iskolában. Szóval keresek egy olyan oldalt, ahol anyanyelvűekkel lehet beszélgetni cserébe én is beszélgetek velük magyarul. Tudom, hogy van egy ilyen oldal, csak elfelejtettem a nevét. Köszönöm, hogy végigolvastad. Válaszod előre is köszönöm! :D

Ui.: Ha esetleg van más ötletek is, hogyan fejlesszem az angolom milyen oldalakat nézegessek (angolul) akkor azt írjátok le még egyszer köszi! :D



2015. aug. 27. 23:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondoltál?

2015. aug. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy erre?:-)

2015. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nézz rövid, angol nyelvű videókat, filmeket. Keress olyanokat, ahol az angol feliratot is be tudod kapcsolni, ha valamit nagyon nem értesz, youtube-on rengeteg van, mindenféle témában.
2015. aug. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

4 hónap alatt te sehol soha meg nem tanulsz angolul, még akkor se ha van előzetes tudásod...ezt garantálom neked.

Amikor én tanítok, minimum 2 évet szoktam mondani, és hozzáteszem, hogy könnyű, gyors győzelemben NE reménykedjen. A villámangolos kamu sikersztorik meg kb. annyira hitelesek mint az MLM-átverések.

2015. aug. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Utolsóval értek egyet. Van elég tanítási gyakorlatom, hogy tudjam, gyors eredmény nincs. Csak nagy álmok.
2015. aug. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"misem egyszerűbb minthogy a nyelvtan magolása helyett anyanyelven beszélőkkel beszélgessek, nem a nyelvvizsga érdekel, hanem a folyékony beszéd és a lehető legjobb szövegértés"


Csak épp az a baj, hogy a nyelvtanulásban az anyanyelvi beszélőkkel való beszélgetés, a folyékony beszéd meg a lehető legjobb szövegértés messze a legnehezebb. Az írásos fogalmazás, olvasás utáni szövegértés, szakszövegek olvasása meg más ehhez hasonlók közepes nyelvtudással is szuperül megoldhatók. Lazán eldumálni az utcán Londonban egy angollal arról, hogy melyik pubba érdemes beülni az este, ahhoz már kiváló nyelvtudás kell.

2015. aug. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Hogy még pontosabb legyek, Kérdező, itt egy kis részlet egy saját irományomból, teljesen angolul. A teljes szöveg vagy úgy 80 oldal, de én már akkor is teljesen elégedett leszek, ha 4 hónap angoltudással ezt lefordítja valaki:

(természetesen SAJÁT tudással, ohne szótár, webfordító meg hasonlók)


"First part - the Flower-Powers will start to arrive in straight squadrons, and as such, they will attack. Keep a very sharp look-out from WHICH side they arrive, because Juggernauts begin to arrive from above (these big hunk of metal ships releasing two floating mines). Juggernauts are tough, and they quickly leave the screen, so you'll need to be rather quick to catch them. The side where the Flower-Powers arrive signifies the side from where the Juggernauts arrive. So if you nail a squad of Flower-Powers on the left, you can be 100% sure a Juggernaut will arrive from the top left. A new enemy also gets introduced here: the Incinerator. These small saddle-like drones arrive from above, and emit a thick and damaging constant laser blast, much like yer Laser. They can be very dangerous once you're caught in their laser, luckily, their armor can't take too many hits. After a time, they'll try to escape, so nail them quickly."

2015. aug. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Itt leszögeznem, hogy mindenkinek mást jelent a "megtanulok angolul" ez az én hibám, hogy nem fejtettem ki teljesen, nem a C2 az elvárás, hanem egy vállalható nyelvtudás amivel az esetek 70%-ában elboldoguljak(pl egy beszélgetés), ha megveszek egy angol nyelvű könyvet akkor annak több, mint a felét megértsem, és legyen egy kialakult képem az egészről, a mostani körűbelül B1-es nyelvtudásom nem másból szereztem, mint az internetről egyszerűen olvastam, Google fordítóztam amit nem értettem és egy kis idő után kezdtek összeállni a dolgok. Egyre bonyolultabb mondatok értettem meg, (nem biztos, hogy eltudnám mondani őket, teljes nyelvtani helyességgel) és elkezdtem érteni amiket írnak / mondanak a videókban ami szerintem szuper. Primitív helyzetekben eltudok boldogulni, ha pizzát rendelek, vagy ha megkérdezik mi a kódja a WC-nek pl a mekiben. Soha nem akarok abba a hibába keveredni, hogy még nem beszélgetek angolul, mert csak keveset tudok, vagy mert rossz a nyelvtanom. Nekem nincsen tanítási, csak tanulási tapasztalatom, és szerintem ez(a beszélgetés) és az angol hallgatása a legjobb módja annak, hogy a legjobban megtanuljam a nyelvet. Egyébként az Effortless English-t szoktam hallgatni út közben, és egyáltalán nem érzem erőltetettnek a tanulást, ami rendszeres probléma az embereknél, mert megunják és hagyják veszni a mostani nyelvtudást, mivel egész nap csak nyelvtanoztak.
2015. aug. 28. 02:48
 9/18 anonim ***** válasza:

4 honap nem eleg folyekony beszedhez, meg ha nyelvtsn, iras nem erdekel. Ha nem tudod a nyelvtant, nem tudsz beszelni, csak szavakat.

Az anyanyelvu kibogozza, hogy Te mit akarsz, de te nem fogod tudni o mit akar. Jo a lelkesedes, dontesed, de szamolj ennel sokkal hosszabb idore.

2015. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Olyan nincs, hogy "nem érdekel a szókincs, nyelvtan, beszéd, én csak ezt és ezt akarom megtanulni". Így nem lehet egy nyelvet használni kicsikét se. Ez olyan mintha felváltva használnád a szervezeted funkciót, egyik nap lélegzünk, másik nap eszünk, harmadik nap pisilünk, negyedik nap kakilunk...nem nevetséges?

Na úgylátom 4 hónap "tudással" senki nem tudja lefordítani, inkább lepontozgatnak egy jóízűt :D milyen kár hogy az nekemis megy, nemigaz? Na lássuk csak...

2015. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!