Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom megtanulni...

Hogyan tudom megtanulni ezeket az angolban?

Figyelt kérdés
A jelen, mult es jovo ido nyelvtani resze nem megy. Nem ertem pl en vasarolok az i buy. Hogy mondjUk en vasaroltam, en vasarolni fogok. Ezeket nemtudom.
2015. aug. 28. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden igének megvan a múlt idejű alakja, ha nem rendhagyó, akkor egy -ed végződést kapnak. A buy az pont rendhagyó, így egyszerű múltban a vásároltam az "I bought".


A jövőidőt többféleképp is kifejezhetjük, az egyszerű jövőidőt a "will"-el fejezzük ki. Vásárolni fogok: I will buy.


De ez édeskevés, mert nem beszéltünk sem a kérdésről, sem a tagadásról, satöbbi. Googleba írd be, hogy "angol igeidők", rengeteg tananyagot találsz róluk. Kezdheted is rögtön az első 3 találattal, ahogy nézem. Jó tanulást

2015. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézz utána az igeidőknek.

Neten rengeteg oldal van, biztos te is ismersz ilyeneket.

[link]

Mobilra is van egy jó alkalmazás, az Angol nyelvtan, amit le tudsz tölteni. [link]

Van egy nagyon jó könyv is, nekem nagyon sokat segített - Raymond Murphy: English Grammar In Use - Ezt le is tudod tölteni pdf-ben. Szerintem nagyon jól elmagyarázza, hogy mit mikor használunk és vannak hozzá feladatok is, megoldásokkal így le is tudod csekkolni. Ezt másképp szerintem nem lehet megtanulni. Meg kell érteni és gyakorolni kell.

2015. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!