Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külön tanár vagy nyelviskola?

Kovács Denny Dániel kérdése:

Külön tanár vagy nyelviskola?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy akiknek már van nyelvvizsgájuk angolból vagy bármilyen nyelvből, azok melyik módszert ajánlják jobban: a külön tanárt vagy a nyelviskolát? Ki melyikkel járt jobban? Leszeretnék tenni jövőre egy nyelvvizsgát, vagy csak nagyon jól megtanulni angolul és nem tudom melyiket érné meg jobban, mert mindkettőről hallottam hideget-meleget.

Előre is köszönöm.



2015. aug. 29. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azért javasolnám inkább a magántanárt, mert ott akkor csak Veled tud foglalkozni, a Te tempódban haladtok, arra fekszetek rá jobban, ami Neked megy kevésbé, stb. Szóval szerintem sokkal jobban tudsz fejlődni úgy.

Egy nyelviskolában a tanár több emberre összpontosít, nem tud csak Rád és a Te fejlődésedre koncentrálni, úgyhogy szerintem tuti magánban tudnál jobban fejlődni. Mondjuk a szóbeli részeket egy nyelviskolában lehet, hogy jobban be tudod gyakorolni, mert többen vagytok, biztos vannak csoportfeladatok, közös beszélgetések, stb., de végtére egy magántanárral is tudtok majd bőven beszélgetni. Úgyhogy én mindenképp a magántanárt javasolnám inkább. :)

2015. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helló!


Én nyelviskolába jártam. Először írattak velem egy szintfelmérő tesztet, amelyből kiderült, hogy vagyok azon a szinten, hogy elkezdjem a középfokú vizsgára való készülést. Ezután beiratkoztam egy 120 órás intenzív felkészítő tanfolyamra. Nekem pozitív benyomásom volt az egészről. 5 fős csoportunk volt, a tanár pedig nagyon rendes volt, lelkiismeretesen látta el a feladatát. Késő délután volt egyben 4 óra heti 2 alkalommal. A tanfolyam - ha jól emlékszem - 70 000 Ft. körül volt. Ugyanez az időtartam - tehát 120 óra - egy magántanárnál legalább 2-szer annyiba került volna.

A tanfolyam színvonala meghozta az eredményt: elsőre sikerült a vizsga. :)

Ez csak az én tapasztalatom, természetesen vannak előnyei és hátrányai mind a magántanárnak, mind a nyelvsulinak. Érdemes lenne ezeket összegyűjteni és az alapján meghoznod a döntést.

2015. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magántanártól függ, hogy többe kerülne-e vagy sem. :) De tényleg csinálj egy ilyen "pro-kontra" listát erről is arról is, aztán dönts. :)
2015. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!