Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol nyelvvizsgáztatok/milyen...

Hol nyelvvizsgáztatok/milyen nyelvvizsgátok van és mi a véleményetek arról a nyelvvizsgáztató 'intézményről'?

Figyelt kérdés

Például TELC, Euroexam, BME nyelvvizsga és hasonlók, most szeretnék menni középfokúra angolból, illetbe utána németből, de nem tudom, mi alapján kellene kiválasztanom, hogy hova.


Ahol Ti voltatok, milyen volt?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2015. szept. 6. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
TELC-nél csináltam 2012-ben német középfokút. A TELC szerintem az egyik legkönnyebb nyelvvizsga, mostmár tuti nem oda mennék emiatt, de maga a szervezés, a lebonyolítás teljesen jó volt, 27.000-ret fizettem.
2015. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan felsőn voltam, de euronál. Jól szervezett volt, segítőkészek voltak, nem ettek meg a szóbelin. Alapjáraton szerintem az euro a könnyebb vizsgák közt van, talán a listening az egyetlen ami nehezebb. Meg az is sokat segít, hogy párral mehetsz és szótárat is használhatsz.
2015. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és az alapján válassz, hogy megnézel feladatsort azoktól amik szimpatikusak. Megírod otthon és eldöntöd, hogy neked melyik a fekszik a legjobban. Én egyértelműen a szótár és a pár miatt választottam az eurot, de neked lehet nem jelent ekkora előnyt ez a 2 dolog.
2015. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A szótár annyira számomra nem fontos, illetve biztosan adna egy kis magabiztosságot, hogy ha elakadok, akkor tudok nyúlni érte, de nem hiszem, hogy sokat használnám. Nekem inkább a nyelvhelyesség a gyenge pontom, arra nagyon gyúrok, a szókincsem viszont elég jó, szóval a szóbelitől kevésbé félek.

2015. szept. 6. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!