Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből 8 hónap alatt mit...

Németből 8 hónap alatt mit lehet elérni?

Figyelt kérdés
Tehát most kezdtem el németet tanulni és 8 hónap múlva lesz az érettségi. Az lenne a kérdésem, hogy elég-e ennyi idő megtanulni a nyelvet középszintre? (Mert emeltre szerintem kevés)

2015. szept. 6. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, de ez így ritka hülye kérdés.

- nem tudjuk mennyire van yneévérzéked

- mennyire vag yképes önállóan hatékonyan tanulni

- mennyi időt fordítanál rá

És még sorolhatnám. Ha msot azt írom, hogy persze, röhögve eljutsz középszintig és nem így lesz, akkor majd rám mutogatsz vagy mi?

2015. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:

Valóban függ a lelkesedéstől, képességektől és attól, mennyi időt fordítanál rá, hány éves vagy, és függ a tanártól is.

Sajnos a német nehéz nyelv, így idő kell, mire minden letisztul és jól rögzül, de jó tanulási módszerrel és tanárral és sok ráfordított idővel sikerülhet. Semmi sem lehetetlen. Én napi 60 perc órát javasolnék magántanárral, külön kellenének házi feladatok.

Úgy gondolom, el lehet érni 8 hónap alatt ezt a szintet (középszintű érettségi), de ahhoz tényleg csinálni is kell.

2015. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sidel ***** válasza:
Függ tőled, a tanárodtól, hány órád van egy héten, hogy mennyi plusz munkát fektetsz be, hogy milyen a nyelvérzéked, tanultál e már korábban nyelveket(mit?).
2015. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!