Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni angolul 3 év alatt?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es és tudok angolul alapfokon, de nagyon kevésnek érzem amit suliban oktatnak, nameg azzal az angollal nem is fogom majd magamat teljesen megértetni külföldön. Tehát mi lenne jó megoldás erre? Vegyek tanulókönyveket? Nézzek felirattal filmeket? Napi min. 1 órám biztos lenne rá.
2015. szept. 11. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

használd aktívan a nyelvet, de úgysem fogod, mert a közoktatás erre nem sok teret ad

hozd magad középfokra és nyelv vizsgázz le

2015. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipőben jártam, és hamar rájöttem, hogy a suliban nyelvet nem lehet megtanulni. Óriási kitartás kell hozzá, meg nyilván a nyelvérzék sem árt, amim nekem végképp nincsen :D.

Nekem rengeteget segített, hogy a dalszövegeket mindig lefordítottam, amik tetszettek, videókat, filmeket néztem, rengeteget olvastam, eleinte csak rövidebb történeteket neten, aztán könyveket is... fokozatosan egyre többet, próbáltam sokat használni. Napközben ha utaztam egyedül, unatkoztam, magamban angolul gondolkoztam - furcsán hangzik, de nekem rengeteget segített. :D Úgymond beszélgettem magammal.

Remélem, segítettem. Ha az akarat megvan, menni fog :) És ha nekem ment, bárkinek sikerül :D Bár nem beszélek tökéletesen, nyilván, de két hónap alatt, míg nem volt suli szerintem rengeteget fejlődtem :)

Sok sikert!

2015. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyek tanulókönyveket?

Igen. PL. Dohár Péter, Kis angol nyelvtan - ezzel nagyon sok időt spórolsz meg.


Nézzek felirattal filmeket? - Igen.


Napi min. 1 órám biztos lenne rá. - Jó lenne 2 is!

2015. szept. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és válassz magadnak egy szintednek megfelelő audiobookot és hallgasd fejhallgatóval amikor jössz-mész erre-arra este meg olvasd is a könyvet.
2015. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy csatlakozom én is. 3 év alatt perfektül meg lehet tanulni angolul. Ha azt kérdezted volna, hogy 3 hónap alatt, azt mondom nagyon kevés. 3 év alatt 10.000 szót el tudsz sajátítani, és folyékonyan fogsz tudni beszélni
2015. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!