Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnák hatékonyabban...

Hogyan tudnák hatékonyabban németet tanulni?

Figyelt kérdés

Üdv!


A mi német tanárunk feleltet minket kb. 1,5 havonta egyszer.

a dolog úgy néz ki, hogy kapunk egy durván A/4-es szöveget és azt kell megtanulni. Én úgy szoktam, hogy először leírom a füzetbe, az egészet és ha van néhány mondat, ami nem kell, akkor azt kihagyom, aztán alá jön a magyar fordítás, hogy tudjam, hogy mit jelent... ezután pedig mondatról-mondatra (mint egy verset) hangosat mondogatom és így tanulom, általában 4-8 óra alatt tanulom meg 3-4-es szintre és mellé jön még 30-40 szó névelők, múltidő, vonzat... tehát a végére ténylegesen 8-10 óra tanulás árán tanulom meg a szöveget és ez a 9. év, hogy németet tanulok... gondolom az egyértelmű, hogy semennyi nyelvérzékem nincs illetve motivációm sem nagyon, mivel nem szeretem a német nyelvet-kultúrát és mivel elkezdtem tanulni az angolt ezért még nehezebb a dolog... esetleg valami gyorsabb, de hasonlóan hatékony módszer létezik? a felelés úgy néz ki, hogy van egy kalap abban van 17 szám, én vagyok a 2-es és akkor ha kihúzzák a számomat, akkor felelek én... egyszer megpróbáltam kreatív lenni, hogy több ambícióm legyen a feleléshez, az lett belőle, hogy ez hazugság és kaptam 2 napot az új felelésre...



2015. szept. 13. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha külön megtanulnál rendesen németül. Ha rászánnád magad az otthoni tanulásra magántanár nélkül én az Assimil Németül könnyűszerrel-t ajánlom.
2015. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!