Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel lehet angol...

Milyen módszerrel lehet angol rendhagyó igéket tanulni?

Figyelt kérdés
Eddig németet tanultam és az angol szavak borzalmasan nehezen ragadnak meg bennem:( Van rá valamilyen módszer, hogy könnyebben elsajátítsam őket?

2015. szept. 15. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy, mint a német igéket: magolni, magolni, magolni... :( (teljesen átérzem a helyzetedet, de bíztatásképp annyit mondok, hogy bele fogsz jönni nagyon hamar :))

Esetleg jó módszer lehet még, ha sokszor leírod őket, és ami a legfontosabb: vedd elő minden nap többször kevesebb időre, ne pedig egyszerre fél órára. A szavak sokkal jobban megragadnak, ha huzamosabb ideig gyakran találkozol velük. :)

2015. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem pont az angol szavakat könnyebb tanulni :)

Nincs névelő, N-Deklination, millió többesszám. Bár te az igéket kérdezed...


Nekem bevált minkét nyelvnél az ANKI szótanuló program. [link]

Itt bővebben.


Vagy sima szókártyák. Pár naponta átfutod őket és meg is van. Van kb 350. De ebből csomó csak összetett, mint pl misread, mishear.

2015. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Te szinteden be kell magolni.

Komolyabb szinten mindegyik rendhagyó ige levezethető, és logikus. Mármint nyelvészetileg logikus, ne matematikai logikát keress, főleg ne józan paraszti észt.

2015. szept. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!