Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfok felett már lehetséges...

Középfok felett már lehetséges egyedül tanulni angolul?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de azért az nem ugyanaz.
2015. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen, ez már az önálló tanulás szintje, csak találj valakit, akivel beszélgetsz.
2015. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha soha egy miértre sem vagy kivi, akkor igen. Mert nem hiszem, hogy halomban állnak nálad az angol tudományok (bocs, ha kishitű voltam), egy forrás meg középfok felett már igen ritkán elég.
2015. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos magántanárra nem telne. Arra gondoltam, beszerzem a New Headway Advanced-et, és mondjuk hetente párszor egy-egy oldalt elolvasnék, kijegyzetelve belőle az ismeretlen szavakat és a nyelvtani részt, meghallgatnám a magnót, a szavakat pedig megtanulnám. Emellett szépirodalmi műveket is olvasnék, egy barátommal pedig (aki hasonló szinten van) összefutnánk hetente és megcsinálnánk a könyv beszélgetős gyakorlatait. Van-e ennek így értelme?
2015. szept. 26. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Bármit csinálsz a nullához képest, annak általában van értelme... Amit leírtál, az meg egy jó út. Én nem elbátortalanítani akartalak volna. :)

Azonban ha nemcsak lárpurlár akarsz tanulni, hanem nyelvvizsga is lesz a végén, akkor a szépirodalom mellé vedd be a napisajtót is a néznivalók sorába.

Hanem, ha nem haragszol meg, arra ügyelj, hogy ha egyedül tanul az ember, akkor nagyon könnyen elfogadja a saját kifogásait, hogy most miért halasztott a programban. Lázas volt a gyerek, lázas volt a párom, lázas voltam én, félévi zárás volt, eldugult az esőcsatorna, a városba jött koncertezni Alain Delon 20 éves klónja, Szauron megkért, hogy állítsak neki össze egy 5000 oldalas tanulmányt a midikloriánokról, stb. Én egyszer elhatároztam, hogy fél év alatt kivégzek egy nyelvkönyvet - 3 leckét sikerült. :D

2015. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!