Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két tannyelvű suli? SOS!

Két tannyelvű suli? SOS!

Figyelt kérdés

Mezőberénybe megyek tovább tanulni. Anya a 2 tannyelvűbe szeretne teeni. Milyen ott? Mármint, èn hallottam egy pár dolgot, de nem tudpm mennyire igaz... Pl hogy angolul kapjuk meg a leckét...

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy van e valaki, aki két tannyelvűbe ment? Mennyire nehéz ott? 13/L



2015. okt. 2. 18:56
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én nem Mezőberényben tanulok, de kéttanítási nyelvű iskolában. Először is, van 0. év, ahol csak az angolt tanuljátok, 2 csoportban. Ha jobb vagy, akkor haladó, ha rosszabb, akkor kezdő csoportba kerülsz, és átveszitek az egész angol nyelvtant+hatalmas szókincset szereztek. A haladó csoport a 0. év első felében, a kezdők pedig év végén teszik le a középfokú nyelvvizsgát. Anno még nekem is elképzelhetetlen volt,hogy valaha sikerül-e, de könnyebb feladat volt, mint gondoltam. Aztán az 1. év lesz igazán húzós. Visszajönnek a tantárgyak, néhány angolul is. De a tanárok segítenek ahol tudnak. Pl. angol matekon nem érted meg a halmazokat, szólsz, elmondja magyarul, majd még egyszer angolul. Meg az első pár idegennyelvű órán megtanuljátok az alapszavakat és úgy már minden érthető lesz.A házi is, de nem szidnak le,ha nem tudtad megoldani, szólsz és megbeszélitek magyarul. A két tannyelvű suliknak szerintem csak előnye van. Kapsz egy biztos, használható angol tudást, de persze tenni is kell érte. Szóval azt tanácsolom,hogy csak akkor válaszd ezt a szakot, ha nem jelent problémát leülni és órákat tanulni. (persze csak az elején, amíg meg nem lesz az alapszókincs és a nyelvtan) Utána már gyerekjáték az egész! :)

Remélem segítettem. Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, írj! :)

2015. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Levente '96 válasza:
Én mezőberényi vagyok, és a kéttannyelvűbe jártam, most végeztem. Itt azonban csak német kéttan van, angolból csak nyelvi előkészítő, ha még mindig érdekel í téma, írj nyugodtan üzenetet.
2016. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!