Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 30 éves vagyok, szeretnék...

30 éves vagyok, szeretnék megtanulni németül. Van aki ennyi idősen kezdte? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Munkámból adódóan kaptam már 2 állásajánlatot Németországba, de nem tudtam elvállalni mert egy hangot sem tudok németül és sajnos azt kérték. Teljesen nulláról indulnék, de fogalmam sincs mire számítsak. Angol az megy, legalább valamelyest hasonlít rá?
2015. okt. 3. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:

60 éves korban is meglehet.

Hajrá!

2015. okt. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a német sokkal nehezebb mint az angol de meg lehet tanulni.
2015. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress olyan tanárt aki él/élt kint mert nagyon más a tanult német és az, amit valojában beszélnek. Skypesulin találhatsz jókat.
2015. okt. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt városon belül van egy hölgy, aki sokat ingazott Magyarország es Németország között (apukája német,anyukája magyar) és ő tanár is. Anyanyelvi szinten beszéli a németet, rá gondoltam.
2015. okt. 3. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, érdemesebb olyatól tanulni aki tapasztalta hogy milyen valódi német, nem pedig "csak" könyvből tanulta.

Nekem az első idegnyelv amit tanultam a német, most kezdtem kint az egyetemet, de még ígyis nagyon nehéz, pedig nyelvvizsgám is van, és tényleg évek óta tanulom. Nagyon sok szorgalom kell hozzá.

2015. okt. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!