Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt sajátítható...

Mennyi idő alatt sajátítható el a (magyar) jelnyelv?

Figyelt kérdés

Internetről kezdtem el tanulni, de nem bírom megjegyezni a szavakat, naponta ismétlem őket, de alig néhány marad meg hosszabb távon. Mi a legjobb módszer ennek a megtanulására?

---------

Elég súlyos beszédproblémám van, ami miatt csak írásban kommunikálok, ha nem vagyok rákényszerülve a rendes beszédre, bár akkor is nagy tehetség kell hozzá, hogy valaki megértsen, annyira nem tudom kiejteni a hangokat, még a szüleimnek se megy, pedig 21 éve velük élek és ők ismernek a legjobban, de sokszor 5-6-szor kell elismételnem egy szót, hogy rájöjjenek, mit akarok mondani. Vagy maradjak akkor az írásnál és mindenhova kis cetlikre felírt szöveggel menjek, ha nem kísér el senki? Bár tény, hogy ezt jobban megértik, mint a jelelést, főleg az egyetemen, csak számomra elég kínos már ez a némaság.



2015. okt. 7. 02:59
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én jelnyelvet tanulok körülbelül fél éve(tanfolyamra járok), és nem hiszem, hogy a jelnyelv megtanulható internetről, mivel egy beszélt nyelvvel ellentétben a szabályok nehezen megfogalmazhatóak, szóval kell valaki, aki tényleg tudja ezt, ahhoz hogy megérts.

Amúgy körülbelül, ugyanannyi idő elsajátítani, mint akármelyik nyelvet. Attól függ, hogy mennyi energiát fektetsz bele.

2015. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
1,5-2 év alatt lehet elsajátítani. Emellett, ha a tolmácsképzés is érdekel, akkor összesen 4 év.
2017. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!