Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmondá a nyelvvizsgáró...

Valaki elmondá a nyelvvizsgáról a részleteket?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy most a nyelvvizsga konkrétan mit takar, mi a célja, mit kapok meg általa, illetve hogy tudom hasznosítani.


Mi a különbség az érettségi és a nyelvvizsga között? Ha van nyelvvizsgám akkor kell érettségiznem az adott nyelvből vagy azzal el van intézve?


Hol lehet nyelvvizsgázni és hány éves kortól?


Olvasgattam róla, de nem volt világos és szeretném, ha valaki rendbe tenné ezeket nekem, mert eddig engem ezek a dolgok nem érdekeltek.

Most viszont szeretnék komolyabban elkezdeni foglalkozni a némettel. :)

Köszi előre is.


16/L


2015. okt. 13. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég sok minden különbözik:

-nyelvvizsgáért fizetni kell és nem kötelező 1 választott nyelvből viszont érettségizni muszáj

-nyelvvizsgából 6 szint van (A1,A2,B1,B2,C1,C2) míg érettségiből 2

-érettségiből központi van minden évben 2szer nyelvvizsgázni sokféle helyre lehet menni (különböző feladatok stb)és sokszor egy évben

-a kettő majdnem teljesne külön áll egymástól. Ha van nyelvvizsgád az nem ment fel az érettségi alól, viszont pl angol emelt éretségi 60% felett kapsz egy B2es nyelvvizsgát

-az érettségire jegyet kapsz


Egy papírt kapsz ha nyellvizsgázol ami igazolja hogy tudsz a nyelven az adott szinten. Ez több okból is lehet jó, pl egyetemi pontszámításba beszámít (felvételi) ha külföldre akarsz menni egyetemre néhány helyen kell, diplomához is kell, amikor meg dolgozol már azért jó ha van, mert sokszor jár mellé plusz fizetés és könnyebb is elhelyzekeni


Nyelvvizsgázni rengeteg helyen lehet, ilyenek pl a TELC, Euro, DExam, ECL stb stb Kor azt hiszem 14 és, de lehet, hogy 16


Remélem érthető, valószínűleg kihagytam pár dolgot:D

2015. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi :))

Most már értem jól elmagyaráztad :)

2015. okt. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!