Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Értelmes, hogy "some ring"?

Értelmes, hogy "some ring"?

Figyelt kérdés
a 'some' nem 'néhány' jelentésében, hanem a köznyelvben használt 'valami' jelentésében szerepel
2015. okt. 16. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a szövegkörnyezettől függ.
2015. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egy bizonyos gyűrű
2015. okt. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

In Boston a man returned a large sum of money and a homeless beggar was reported to have given back some _____.

Én 'ring'-et írtam, a hivatalos megoldás csak a jewelryt fogadja el.

2015. okt. 17. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:

"a köznyelvben használt 'valami' jelentésében szerepel"


Szemmel láthatólag a tesztírók nem fogadták el a köznyelvben használt jelentést, hanem ragaszkodtak a klasszikushoz. Szerintem ilyen kérdést nem kellene tesztekben feltenni, megtévesztő. De amúgy igazad van, nem lett volna rossz válasz az sem, amit te írtál.


(Azzal együtt, hogy ez nyilván nem egy hétköznapi beszélt nyelven elhangzott mondat, és egy magyar újságcikkben is furcsán hatna, ha azt írnák, hogy "egy koldus visszaadott valami gyűrűt". Tehát azért van igazság a tesztírók álláspontjában is.)

2015. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!